Invazivní, nebo neinvazivní lifting?

Projevy stárnutí nevítá rád prakticky nikdo. Týká se to žen i mužů různých věkových skupin. K některým je totiž příroda šetrnější a první vrásky jim uštědří o pár let později. Když stárneme, časem je to na naší pleti prostě vidět. Naštěstí existují metody, které proces stárnutí zpomalují, mnohé umí vrátit čas. Kdy se objednat na invazivní a kdy na neinvazivní metody?

Kdy jít na lifting obličeje?

Zdá se to snadné. Na neinvazivní metody se chodí v době, kdy jsme relativně mladší, abychom oddálili invazivní zákrok. Ten přichází v době, kdy už jsme starší a prováděný zákrok bez zásahu do těla nám už nemusí pomoci. To ale není tak zcela jednoznačné. Nelze totiž tvrdit, že na první zákrok je třeba jít třeba ve třiceti, protože na každém z nás se stárnutí projevuje jinak. Je to z genetických důvodů, vliv má i styl života. Když má někdo dobrou pleť, ale vlivem stresu a přepracovanosti mu povadne, lze ji podpořit například prokrvením. Jestli má ale pokožka sklony ke stárnutí, vrásky se tvoří brzy a kůže je suchá, péče musí být preciznější a zákroku se stejně nevyhnete. Je to jako s linií. Někdo se musí hlídat víc, jiný má super figuru zadarmo. Různé zákroky, tedy i lifting obličeje, jsou řešeny individuálně.

Neinvazivní lifting na první i starší vrásky

Neinvazivní metody omlazení si můžete začít dopřávat ve chvíli, kdy uvidíte první náznaky stárnutí. Když uvidíte, že pokožka není tak pružná. Je mdlá, flekatá. Objeví se jemné rýhy, začne vám padat kůže na tvářích. Taková pokožka ještě není tak poškozená, aby vyžadovala razantnější zákrok. Dokonce ani vrásky, které máte několik let ve tváři, nemusí vyžadovat invazivní operaci. Spíš vždy záleží na stavu pokožky jako takové. Když se sejde více projevů stárnutí, je lepší ji vypnout chirurgicky. Pokud máte pokožku jen unavenou, zpomalte proces stárnutí. Jednou z možností jsou mezonitě.

Jak se dělá niťový lifting?

3D nitě vám vyhladí pokožku. Jak to funguje? Jde o aplikaci nití do pokožky, které jednotlivé struktury zpevní a pozvednou. Zdá se vám to drastické? Nebojte, nitě jsou vstřebatelné. Je to biokompatibilní materiál, který splyne se strukturou kůže, navíc je zde nižší riziko vzniku granulomů nebo projevů zánětů. Mezonitě zvládnou tvarovat kontury obličeje. S jejich pomocí se vyplní vrásky, pozvednou ústní koutky, rovněž se s nimi omladí krk i dekolt. Dnes se niťový lifting používá i na omlazení paží, zadečku a stehen. Omlazení s pomocí mezonití využívají ženy i muži v průměrném věkovém rozpětí mezi 35 a 45 lety. K zákrokům se používají různé typy nití, liší se sílou, délkou a typem háčků nebo drážek, které je tvoří. Dnes jsou trendem vstřebatelné kanylové 3D nitě. Na trhu jsou nitě na bázi kyseliny polymléčné s liftingovými zoubky, jež se krásně zavádějí do kůže pomocí kanyl pouze z drobných vpichů v kůži, takže jde o bezbolestný zákrok.

Kdy si nechat udělat facelift?

Odpověď je jednoduchá. Tehdy, kdy už neinvazivní metody nestačí a vy nebudete spokojení se stavem vaší pleti. Komplexní facelift se provádí spíš ve zralém věku, ale pokud má někdo druhou bradu několik let a je mu třicet, může se na invazivní zákrok této části objednat a nechat si poradit plastickým chirurgem. Při celkovém faceliftu se vede řez ze spánkové vlasaté části, z přední strany kolem boltců pod lalůčky do rýhy za boltcem. Často operatér zvolí současně tzv. SMAS lifting, což je vytažení hlubších tkání pod kůží. Pokožka se tedy zvedne a vypne. Operační rána je jemná, často skrytá ve vlasaté části hlavy. Samozřejmě, že své mládí si můžete poté dále udržovat neinvazivními metodami, které jsme výše představili. Estetická medicína dnes nabízí spoustu možností.

Zdroj: www.perfectclinic.cz