Velký milník v kariéře Leoše Mareše: 24 let a 5000 ranních vysílání na Evropě 2. Rádio se ale stěhuje do nové budovy

Pátek 19. dubna se už navždy stane výjimečným dnem pro všechny pracovníky rádia Evropa 2. To totiž právě do pátku sídlilo na adrese ulice Wenzigova 4 v Praze 2 a už od soboty 20. dubna budou další vysílání probíhat z nového studia v městské čtvrti Hagibor na Praze 10. Rádio o tom informovalo na svém Instagramu a přidali se i jeho nejvýraznější členové.

Asi nejvíce to prožíval Leoš Mareš. Ten o svém posledním ranním příchodu do práce ve staré budově natočil celou řadu příběhových videí. V jednom z nich se svěřil, že měl pocit, jako by šel doopravdy naposledy do rádia. Celých 24 let jezdil stejnou trasou autem k rádiu. Když zaparkoval svého Rolls-Royce na své obvyklé místo vedle auta Patrika Hezuckého, přiznal, že se mu chce plakat.

V dalším videu se rozloučil s recepčním, zavzpomínal na zahrádku, která sloužila kuřákům a k pořádání večírků, až nakonec konečně vstoupil do studia, kde už čekala Katka Říhová, Patrik Hezucký. Oba přiznali, že si svoje příchody do rádia natočili. Katka donesla chlebíčky a dokonce ten den už věděla pohlaví svého druhé miminka. Leoš poukázal na Katčin skvělý vzhled, takže můžeme hádat, že se jedná o chlapečka.

Další zastávkou v Leošově vzpomínání na posledních 5000 ranních vysílání byla černá kožená pohovka. „Co tady se dělo za věci,“ říká ve videu, načež Katka reaguje slovy: „Kdyby stěny mohly mluvit.“ Celé vysílání se jistě neslo ve vzpomínkovém duchu a když padla devátá hodina ranní, přišel čas, aby na židli usedl další důležitý člen rádiové posádky – Pavel Cejnar. I ten na svém profilu sdílel rozlučkové video, a to s recepčním Pepíkem.

Jako poslední do studia přišla dvojice Ondřej Urban a Petr Říbal. „Vypli jsme mikrofony, zhasnuli světla a se slzou v oku odešli…vstříc novému studiu,“ napsal Ondřej na svém Instagramu. Ještě přidal krátké video z konce jejich večerního vysílání a tím Evropa 2 na adrese Wenzigova 4 definitivně skončila. Na své oblíbence, mezi které jistě patří i Zorka Hejdová, Tomáš Zástěra, Kuba Kotek a další moderátoři rádia, se můžete těšit už v sobotu ráno.

Zdroje: autorský text, Instagram