Podle Adele se všichni pletou: Zpěvačka odhalila správnou výslovnost svého jména

Fenomenální zpěvačka Adele přišla s tvrzením, že téměř všichni vyslovují její jméno špatně. Prý dosud mlčela, ale nyní má potřebu vše uvést na správnou míru.

Adele má možná jméno, které znají miliony lidí po celém světě, ale přiznala, že ho fanoušci léta vyslovují špatně. Říká, že pouze obyvatelé Londýna jsou schopni vyslovit její jméno „dokonale“. K přiznání došlo, když předtím prozradila, že své „fádní“ příjmení zahodila, když zahájila svou kariéru a stala se umělkyní s jedním jménem.

Jak uvádí britský deník Mirror, zpěvačka se objevila v pořadu Happy Hour, kde rozmlouvala s moderátorem Benitem Skinnerem. V jednu chvíli se na obrazovce objevila žena z Londýna, která divákům předvedla správnou výslovnost. Adele byla potěšena a nadšeně zvolala: „Odkud je, Enfielde? Řekla moje jméno dokonale!“

Zatímco mnoho fanoušků používalo koncovku -dell, Adele ve skutečnosti upřednostňuje slabý lilt na konci svého jména, aby odpovídal jejímu severolondýnskému přízvuku. Jak poznamenala, je třeba využívat mírný důraz na druhou slabiku. Správně by jméno mělo vyslovovat dle zápisu Uh-dale.

Jméno Adele, přestože zní francouzsky, pochází z německého jména Adel, což znamená ‚šlechta‘, nebo Adal, což v překladu znamená ‚ušlechtilý‘, píše deník Page Six. Její oficiální jméno zní Adele Laurie Blue Adkins.

Youtuberce NikkieTutorials minulý rok během rozhovoru na YouTube řekla: „Nikdy jsem nemohla použít své příjmení. Adele Adkins nemá takový šmrnc jako Adele.“ Také přiznala, že její příjmení znělo natolik ‚fádně‘, že ho raději vypustila úplně.

Pravdou je, že málokdo její příjmení zná.

Zdroje: Mirror.co.uk, PageSix.com, YouTube