Elton John opouští Twitter, protože „umožňuje šíření dezinformací“

Hudební legenda, kterou Elton John bezesporu je, před pár týdny odehrál v Los Angeles svůj poslední koncert na území USA. Nyní se připojuje k několika dalším celebritám, které se rozhodly opustit platformu Twitter. Učinil tak kvůli změnám, které provedl jeho nový majitel Elon Musk.

Sir Elton prohlásil, že opustí platformu, protože jedna z těchto změn umožní nekontrolovaně vzkvétat dezinformacím. Na svém twitterovém účtu hudebník napsal: „Celý život jsem se snažil používat hudbu ke sbližování lidí. Je mi však smutno, když vidím, jak se nyní dezinformace používají k rozdělení našeho světa.“

„Rozhodl jsem se přestat používat Twitter vzhledem k jeho nedávné změně politiky, která umožní nekontrolovanému šíření dezinformací,“ dodal. Toto rozhodnutí učinil po Muskově oznámení, že několik účtů, které byly pozastaveny, budou znovu aktivní. Jednalo se například o účty Steva Bannona, bývalého poradce Donalda Trumpa nebo Davida Dukea, bývalého člena Ku Klux Klanu.

Sám Musk napsal siru Eltonovi a zeptal se ho, jestli existuje něco, co může udělat, aby John neopustil Twitter: „Miluji vaši hudbu. Doufám, že se vrátíte. Existují nějaké konkrétní dezinformace, které vás znepokojují?“ Mínění Eltona však patrně nezmění.

Od doby, kdy Musk převzal kontrolu, Twitter opustily celebrity, jako je Whoopi Goldberg, Gigi Hadid, Jim Carrey, Shonda Rhimes či Toni Braxton, uvádí web Rolling Stone.

Zdroje: Rolling Stone, Twitter