Dabérka Valérie Zawadská změnila život: Zbavila se stresu a zhubla

Valérie Zawadská patří mezi známé české herečky a dabérky. Její hlas je natolik jedinečný, že si na příležitosti po léta nemohla stěžovat. Po většinu života je však velkou kuřačkou, což se na jejím zdraví výrazně podepsalo. Profesní změna ji ale donutila zapracovat na životním stylu a podařilo se jí tak zbavit nadbytečných kil.

Ačkoliv ji po léta trápila kila navíc, kouření a občasnou konzumaci alkoholu omezit nechtěla. To jsou totiž hlavní faktory, které se podepsaly na jejím těle. Na sladké moc není, ale o pravidelné stravě se jí taky může jen zdát.

Dřu na zahradě, nemám čas moc jíst, a když si neupeču chleba, holt ho nemám třeba tři dny. Když nemám pečivo, jím jenom ovoce a zeleninu, samozřejmě taky maso a sem tam rybu,“ svěřila se časopisu Sedmička se svým životním stylem.

Úbytku na váze se však nakonec přece jen dočkala. Mohla za to změna v jejím pracovním životě. Před dvěma lety se totiž stala pracující důchodkyní. Přestala se stresovat a život brala mnohem volněji a do jisté míry lehkomyslněji. „Já bych řekla, že jsem se uklidnila, přestala jsem se stresovat. Jako mají herci v angažmá svůj jistý plat, jak já říkám, na chleba a na mlíko, tak já už mám důchod. Možná proto jsem se uklidnila,“ vysvětlila a přiznala, že shodila jedenáct kilo.

Jak píše Blesk, herečka je od roku 1994 na volné noze a práci si musela vesměs obstarávat sama. V čem podle ní spočívá tajemství dabingu? „Herec musí vědět, co říká a proč to říká, pak mu z toho vyplyne, jak to říká,“ prozradila. Ačkoliv je její jméno zmíněno na konci mnoha filmů, v posledních letech moc nabídek nemá. Dříve byla v zápřahu každý den, nyní dělá sotva pár dabingů za rok. A pěkně ji to štve. „Už je to sedm let, co mě nezvou,“ řekla webu Super.

Zdroje: Sedmička, Blesk, Super.cz