Henry Cavill (39) opouští roli Zaklínače. Neuhodnete, komu předal otěže!

Britského herce Henryho Cavilla můžete znát jako Muže z Oceli (Supermana) nebo nového Sherlocka Holmese z filmu Enola Holmes. Diváci si ale také zamilovali jeho ztvárnění věčně nabručeného Zaklínače s bílými vlasy. A zvlášť dámská část byla naprosto unesená z jeho muskulatury a sexy nakřáplého hlasu, který celý obraz doladil.

Teď však fanouškovská základna Cavilla stojí před velkým dilematem. Henry totiž včera na svém Instagramu oznámil, že ve čtvrté řadě už Zaklínače hrát nebude. Svůj meč a medailon předává svému kolegovi, australskému fešákovi, exmanželovi Miley Cyrus, a nejmladšímu z klanu Hemsworthů, Liamovi (32), napsal magazín The Sun. Zatímco Liamovi fanoušci jsou nadšení touto novinkou, pod Henryho příspěvkem se objevovaly zkroušené emotikony a komentáře „proč“. Jeden ze sledujících na Facebooku dokonce napsal, že Liamův bratr Chris by byl pro tuto roli lepší, protože Liam má „štěněčí obličej“.

„Moje cesta Geralta z Rivie byla plná příšer i dobrodružství a bohužel ve čtvrté sezóně odložím svůj medailon a meče. Místo mě převezme plášť Bílého vlka fantastický pan Liam Hemsworth. Stejně jako u největších literárních postav, předávám pochodeň s úctou k času strávenému ztělesňováním Geralta a s nadšením očekávám, jak se Liam zhostí této nejúchvatnější a nejrozmanitější mužské postavy. Liame, tato postava má v sobě tak úžasnou hloubku, užij si ponoření do ní a zjisti, co v ní najdeš,“ prohlásil Henry jak na Instagramu, tak na Facebooku.

Herec neřekl, proč takové rozhodnutí učinil, jeho sledující si ale umí dát dvě a dvě dohromady. Toto oznámení přišlo totiž ve stejnou dobu, kdy DC oznámilo návrat Henryho do role Supermana. Zkrátka by hraní takových dvou velkých rolí nejspíš nezvládl.

Liam je sám velkým fanouškem jak Zaklínače, tak Henryho. I proto je šancí zahrát si oblíbenou knižní postavu poctěn. Nechme se tedy překvapit a příští rok si ještě naposledy užijme Henryho ve třetí řadě seriálu The Witcher, jako bojovníka s příšerami a se zlem.

Zdroje: Instagram, The Sun