Dva prezidenti v jednom městě: Pavel se sešel s Bartoškou. Lidé herce kritizují, že si ani po zdravotních potížích neodpustil cigaretu

Prezident Petr Pavel včera zavítal do Karlových Varů. Se svou ženou Evou měli jak program soukromý, tak pracovní. Jejich hlavním cílem bylo poukázat na význam této kulturní akce, jak České tiskové kanceláři sdělila prezidentova mluvčí Řeháková. Později spolu zašli na projekci filmu Bod obnovy, který mají na svědomí mladí čeští autoři, píše časopis Blesk.

Mluvčí Řeháková upozornila na to, že prezidentovi ani první dámě v žádném případě nešlo o mediální pozornost, která se jim ale nevyhnula. Pavel se totiž těší velké oblibě u dost lidí. Spousta lidí byla také překvapena, když hlavu státu a jeho manželku zahlédli uprostřed hlediště v hotelu Thermal, kde ze svých míst sledovali film Bod obnovy, informuje Blesk.

Kromě filmu se Pavel sešel také s prezidentem festivalu Jiřím Bartoškou. O tom také informoval na svém Instagramu, kde sdílel společnou fotografii. Na festivalu zazněla otázka, jestli mi nevadí, že jsou dnes ve městě dva prezidenti. „Rozhodně ne. Naopak. Jsem hrdý, že máme osobnosti jako je Jiří Bartoška, které svým elánem a pracovním nasazením posouvají kupředu nejen českou kulturu, ale i společnost. Prezidentovi i celému týmu patří velké poděkování,“ ocenil Bartoškovu práci prezident.

Prezidentovi sledující zase ocenili to, jak jim to oběma spolu sluší, jací jsou elegáni a charismatičtí muži a že oba dělají záslužnou práci. Co však některým lidem vadilo, byl kouř, který se linul mezi Pavlem a Bartoškou. Ten totiž pocházel z cigarety, kterou si ani po nedávných zdravotních komplikacích herec neodpustil. „Fotka krásná, ale že Barťák hulí i když byl nedávno v nemocnici to je fakt neuvěřitelný,“ kroutí hlavou sledující Pavča. „Na to jak psali, že pan Bartoška není pořád cajk, tak žváro mu chutná,“ podotkl zase sledující Libor. „Je super, že lékaři do někoho narvou hodiny dřiny, a on si kouří dál….“ nechápe Bartoškovo chování pan Miroslav.

Tato kritika je myslím opodstatněná. Vždyť ještě pár dní před začátkem festivalu nebylo vůbec jasné, zda Bartoška bude způsobilý akcí provázet. Psali jsem, že musel ve Fakultní nemocnici Motol podstoupit dechovou rehabilitaci, protože ho skolila bakteriální infekce. Ihned po propuštění z nemocnice ale pospíchal do Varů, psal časopis Blesk. K ruce mu je jeho osobní lékař, uznávaný hrudní chirur prof. MUDr. Roberta Lischke, a ještě ve čtvrtek se objevil před hotelem Pupp s kanylou v ruce.

Pan Bartoška je ale už dost starý na to, aby snad věděl, co si ke svému tělu může dovolit, a co ne.

Zdroje: Blesk, Instagram, autorský článek