Nad jeho účastí na filmovém festivalu visely otazníky. Po propuštění z nemocnice Jiří Bartoška okamžitě zamířil do Varů

Ještě před pár hodinami oblétla český rybníček zpráva, že se herec Jiří Bartoška možná nezúčastní letošního filmového festivalu v Karlových Varech. Herec se totiž ještě před časem dostával z virózy kvůli které musel podstoupit také dechovou rehabilitaci.

To, zda se prezident filmového festivalu zúčastní 57. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech, byla ještě jedna velká neznámá. Jiří Bartoška byl ještě před pár dny ve Fakultní nemocnici Motol, kde po boji s bakteriální infekcí musel podstoupit dechovou rehabilitaci, uvádí magazín Šíp.

„Pan Jiří Bartoška je po prodělané viróze na rehabilitačním pobytu ve Fakultní nemocnici Motol, který absolvuje na 3. chirurgické klinice 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy u profesora Roberta Lischkeho,“ prozradila mluvčí festivalu Uljana Donátová.

O detailech léčby se rozpovídal i hercův ošetřující lékař, který všechny uklidnil, že by Bartoška festival stihnout měl.

Slovo dalo slovo a Jiří Bartoška svou účast na Mezinárodním filmovém festivalu potvrdil, informují EuroZprávy. A oblíbený herec opravdu po propuštění z nemocnice na festival zamířil.

„Čeho se bude prezident Bartoška účastnit, se domluvíme až po jeho příjezdu,“ upřesnil výkonný ředitel festivalu Kryštof Mucha.

Bartoška totiž každý rok festival tradičně zahajuje, a také předává hlavní ceny karlovarského festivalu. Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary odstartuje již v pátek. Veřejnost se dočká zahajovací akce, na které si budou moci užít vystoupení kapely Morcheeba a projekt Viktora Dyka D.Y.K. Koncert se uskuteční ve 21:00 v okolí Vřídelní kolonády.

Zdroj: sip.denik.cz, eurozpravy.cz