Střídal ženy a o své vlastní děti nejevil zájem. Petr Oliva vedl nezřízený život 

Herec Petr Oliva naposledy vydechl začátkem února roku 2019, ale za svého života si uměl opravdu užívat. To dokazuje fakt, že se herec několikrát za svůj život ženil. Z jeho manželství vzešly tři krásné děti, které bohužel vyrůstaly bez svého otce, jelikož o ně nejevil sebemenší zájem.

Petr Oliva vždy působil velmi autoritativním a přísným dojmem, ale i přesto byl lidem sympatický. Měl neobyčejný hlas a charisma, z kterého se ženám podlamovala kolena a českému dabérovi téměř samy uléhaly do postele. Ačkoli se zdá, že Oliva vedl v celku spořádaný život, byl tak trochu přelétavý.

Lamač srdcí

Za svůj život přislíbil své srdce a nasadil snubní prsten několika ženám, což pro něj zřejmě nikdy nebyla překážka. I v manželství několikrát podlehl pokušení a zapletl se s jinou ženou. Jednou z jeho manželek byla Regina Rázlová, s kterou se poznali v Kladenském Divadle. Později se jim narodila dcera Adélka, uvedl deník Expres.

Rodinná idylka však neměla dlouhého trvání a Petr Oliva svou manželku a roční dceru opustil kvůli jiné ženě a přetrhal veškeré vazby. Rézlová nesla tuto skutečnost velmi špatně a nemohla se smířit s tím, že opustil nejen ji, ale že zanevřel i na svou teprve roční dceru. Nechala se slyšet, že v životě narazila na muže, na které se nemohla spolehnout. „Byli mi nevěrní, šmejdi, a já byla většinou poslední, kdo na to přišel,“ řekla tenkrát Rézlová. Když byl Petr Oliva tázán, proč se nesnaží zachránit vztah se svou dcerou, kterou s Rézlovou měl, odpověděl jen, že ji neviděl snad pětatřicet let. „Pouta se prostě nějak zpřetrhala,“ dodal a víc o tom odmítal mluvit.

Stejný osud i pro ostatní jeho děti

Stejný osud jako Adélu čekal i další potomky herce Petra Olivy. Podle informací deníku Aha se vždy po rozvodu svým dětem odcizil a nikdy neměl sebemenší zájem o žádný kontakt. Začal jinde zcela nový život a za tím starým udělal tlustou čáru a nezajímal se ani o to, jak se jeho dětem daří. Celou situaci si herec zřejmě dokázal sám v sobě omluvit, a to úplně stejně, jako u jeho dcery Adély.

Zdroj: Expres, Aha, Redakce