Život Jaroslava Moučky obklopovali tragédie. Jeho neteř brutálně znásilnili jako odplatu

Známý český herec se musel vyrovnat nejen s tím, že jeho bratr páchal zvěrstva… Pomsta se totiž obrátila proti neteři Jaroslava Moučky, která si jako dítě prošla brutálním násilím a nakonec předčasně zemřela.

Jaroslav Moučka se narodil 9. listopadu 1923. Vyučil se strojníkem a soustružníkem a této profesi se věnoval během války. Svou kariéru herce začal jako ochotník a působil ve více regionálních divadlech. Od roku 1953 byl členem Divadla na Vinohradech. 

Začátkem 50. let se začal objevovat i ve filmech. Zahrál si ve snímcích jako Smrt si říká Engelchen, Markéta Lazarová, Světáci, Smuteční slavnost, Ucho, Pěnička a Paraplíčko, Babička, Z pekla štěstí a v mnoha dalších.

Objevil se i v seriálech Záhada hlavolamu, F. L. Věk, Chalupáři, Nemocnice na kraji města, My všichni školou povinni, Synové a dcery Jakuba skláře, Zlá krev, či Život na zámku. 

Herec byl zarytým komunistou, ale odsoudil činy svého bratra. Milan Moučka byl podle českých médií sadistický vyšetřovatel tehdejšího režimu, který se nevyhýbal ani mučení. „Měl jsem bratra velmi rád. Ale když jsem se dozvěděl, co dělá… Přestal jsem si s ním povídat. Bylo to těžké životní rozhodnutí… Celá léta, když byl vzhůru, se o nás nezajímal,“  řekl Moučka pro Aha! 

Za zvěrstva svého otce údajně zaplatila jedna z Milanových dcer. „Ve škole se říkalo, že ji asi jako desetiletou propadla parta bývalých vězňů, kteří se chtěli pomstít za to, jak k nim hlavní vyšetřovatel StB Moučka choval. Prý jich několik vyskákalo z auta a nechutně ji znásilnili,“ uvedl pro Aha! jeden z jejích spolužáků. 

Neteř známého herce se nakonec dožila jen nízkého věku. Jako pětadvacetiletá zemřela za záhadných okolností. Její smrt se připisuje traumatu, které ji sužovalo po této hrozné události z dětství.