Zemřel syn Vladimíra Železného David

Ve věku 53 let zemřel poslední únorový den David Železný, bratr moderátora České televize Jakuba Železného a syn někdejšího vládce televize Nova, Vladimíra Železného. Podle dostupných informací podlehl rakovině.

Zprávu o jeho náhlém skonu oznámila rodina prvního března na oficiální stránce nadačního fondu Bohemian Herritage Fund, jehož byl spoluzakladatelem. „Vážení mecenáši našeho nadačního fondu, včera ráno zemřel David Železný. Náš vzácný přítel, spoluzakladatel BHF a mecenáš umění,“ oznámili na stránce.

David měl zemřít na rakovinu stejně jako jeho matka Marta Davouze, která se s rakovinou prala několik let, až svůj boj v roce 2018 prohrála. „Můj bratr podlehl vážné nemoci,“ potvrdil pro portál Expres moderátor ČT Jakub Železný.

David Železný však kromě spoluzakladatele nadace nebyl žádný svatoušek. Svou ženu Markétu psychicky a fyzicky týral, čemuž se snažil zabránit právě jeho bratr Jakub, který Davida v roce 2003 napadl, píše deník Blesk. Železný po tomto incidentu skončil na jednotce intenzivní péče se zlomenýma rukama, žebry a zle poraněnou lebkou. Následně přiznal, že svou ženu mlátil kvůli podezření z nevěry.

To ale nebylo vše. V Roce 1994 čelil obvinění ze znásilnění devatenáctileté dívky. Za tento čin byl v roce 2000 shledán vinným a odsouzen k pětiletému vězení. Shodou okolností však nejvyšší soud tento rozsudek zrušit a Železný tak o vlásek utekl spravedlnosti.

Zdroje: Blesk, ExpresFacebook