Zemřel Ladislav Županič. Bylo mu 80 let

Smutnou zprávu o skonu vynikajícího herce a dabéra, Ladislava Županiče, přinesl v sobotu v podvečer časopis Blesk. Potvrdil mu to dirigent orchestru Karla Vlacha Dalibor Kapras.

Blesk kontaktoval i Kateřinu Brožovou, která s Ladislavem hrála v Karlínském divadle. „Byl to právě on, kdo mi dal mnoho příležitostí. Budu na něj vzpomínat jako na krásného člověka, který miloval lidi,“ řekla časopisu šokovaná herečka.

Ladislav se narodil v Prostějově a zpočátku to vůbec nevypadalo, že by se měl stát hercem. Jeho tatínek byl totiž pilot. Jenže ho nakonec herectví zlákalo a vystudoval Janáčkovu akademii múzických umění. Od roku 1969 začal hrát v divadle Karlín a od roku 1993 byl jeho ředitelem, připomíná web CNN Prima News.

Kromě toho, že Ladislav byl skvělý herec, jeho hlas se proslavil i v dabingu. Mezi jeho nejslavnější zahraniční herce patří Clint Eastwood. V létě se pro CNN Prima News vyjádřil, že je pro něj „posledním z generace velkých chlapáků“. I přes to, že je mu už 93 let, stále točí filmy, režíruje a skládá hudbu, a to na něm Ladislav obdivoval.

Ladislav zemřel ve Vinohradské nemocnici v Praze. Bližší informace se připravují.

Zdroje: Blesk, CNN Prima News