Yvetta Simonová slavila narozeniny: Ta že má 95? Neuvěříte, jak vypadá!

Kdyby se legendární Yvetta Simonová znovu narodila, opět by chtěla být zpěvačkou. Ale muže bys už vybírala lépe..

Česká zpěvačka Yvetta Simonová se dožila neuvěřitelných 95. narozenin, a když udivíte, jak vypadá v tomto věku, padne vám pusa. K takovému jubileu patří i pořádná oslava, a té se jí zúčastnily takové hvězdy české popmusic, jako Marie Rottrová (81), Hanka Křížková (66) a Monika Absolonová (47), zpěvák a herec Jiří Štědroň (81) či zpěvák Milan Drobný (78). A samozřejmě nechyběl ani její celoživotní kamarád, zpěvák Josef Zíma (91).

Od takových velkých akcí si už legendární zpěvačka pomalu i odvykla, původně chtěla slavit maximálně tak s pěti lidmi. „Snad to přežiji,“ přežehnávala se Simonová, která pěveckou kariéru původně začínala jako operetní a muzikálová zpěvačka, zpívala dokonce v Bratislavské opeřetě a později iv Hudebním divadle v Karlíně. Teprve později se z ní stala zpěvačka populárních písní. V kariéra se jí dařilo, v soukromí už méně…

V kariéře se Yvettě Simonové dařilo, a pokud by si znovu měla vybírat, čím bude, opět by se stala zpěvačkou. Jen muže by už vybírala opatrněji. „Měla jsi špatné chlapy,“ na rovinu jí na oslavě narozenin řekl její celoživotní kamarád Josef Zíma (91). „Máš pravdu,“ souhlasila s ním Yvetta. Z manželství s Františkem Spurným, který před lety vdechl život legendární Lucerně, má jediného syna Tomáše (73), ředitele Divadla U Hasičů.

Rozvod s druhým manželem Jaromírem Vomáčkou (†55), autorem hudby například k seriálům Pan Tau a Kamarádi, ji pro změnu stál hodně peněz. „Dnes bych už byla chytřejší. Vzala bych si dobrého právníka, jako je například Sokol,“ říká s odstupem. Potom žila s dirigentem Karlem Vlachem (†74), ten ale zemřel ženatý s jinou.