Vdova po Jiřím Menzelovi připomněla smutné výročí jeho smrti. Počítá dny od doby, co se s Jiřím viděla naposledy

Olga Menzelová je známá jako manželka věhlasného filmového a divadelního režiséra, herce a spisovatele Jiřího Menzela. 5. září před třemi lety Jiří Menzel vydechl naposledy a jeho žena výročí připomíná nejen sobě, ale i fanouškům.

Svěřila se, že počítá dny od doby, kdy se s Jiřím viděli naposledy. I když mezi nimi byly tehdy v manželství neshody, a dokonce od něj Olga Menzelová na několik let odešla, stále na něj vřele myslí.

Jaké máte štěstí, že máte někoho, kvůli komu je loučení tak těžké. Pořád počítám… 1095 dní jsme se už neviděli… Ale i když nejsi, stejně s námi stále jsi. Jiřinko.

Režisér se narodil v roce 1938 spisovateli a scénáristovi Josefu Menzelovi, po němž zřejmě zdědil svůj um. Už jeho první filmy se těšily velké oblibě a doposud patří mezi nejznámější snímky české kinematografie. Jedná se o Ostře sledované vlaky z roku 1966, za něž dokonce získal Oskara za nejlepší zahraniční film a také Vesničko má středisková.

Ačkoliv měl za svůj život žen více, tou osudovou se mu stala o čtyřicet let mladší Olga Kylymanová, kterou si ve svých šestašedesáti letech v roce 2004 vzal za manželku. Stalo se tak během cestování po Asii a Thajsku, přičemž spolu milenci byli pět let.

Ačkoliv je první dcera Anna vedená jako Menzelová, ve skutečnosti je biologickým otcem jeho kolega Brabec, za kterým Olga Menzelová kdysi na pár let utekla. Menzel a Brabec spolu podle deníku Blesk velmi dobře vycházeli. Třetí dítko, chlapce Alberta, má Olga Menzelová s egyptologem Miroslavem Bártou, se kterým ji dokonce seznámil její manžel. Albert se narodil více než rok před Menzelovou smrtí a Olga se svěřila, že byla velmi ráda, že si ho mohl Jiří užívat. Od prvních chvil se prý těšil a pronášel, že to bude chlapec. Vypadá to, že ačkoliv Olga Menzelová udržovala vztah převážně s Menzelem, přeci jen stihla i během manželství mít děti s třemi různými muži. I když vztah Menzelových byl tedy zvláštní, Olga na svého manžela stále s láskou vzpomíná.

Zdroj: Instagram, Wikipedie, Blesk