Válka mezi moderátorkami? Fridrichová a Divišová se opřely do Bartošové!

Moderátorka Linda Bartošová (29) je dnes už bývalou moderátorkou České televize. Podle informací portálu Instory si od ledna vzala půlroční pauzu, kterou zdůvodnila únavou a později i syndromem vyhoření. Po pauze se už ale do České televize nevrátila a od nového roku bude součástí moderátorského týmu webu Aktuálně.

Linda pracovala v České televizi 8 let a odejít z ní je pro ni nejtěžší rozhodnutí. „S ČT mě pojí osm let života, díky nimž jsem (nejen) profesně tím, kým jsem. Opustit instituci, která dělá tolik dobrého pro tuto zemi, opravdu není lehké,“ cituje Lindu deník Aha. „České televizi jsem hluboce vděčná za všechny zkušenosti, příležitosti a šance. Naučila mě kromě poctivého řemesla taky to možná nejdůležitější – být odvážná a stát si za svým.“

O tom však zapochybovala moderátorka pořadu 168 hodin Nora Fridrichová (45). „Neslyšela jsem o žádné odvaze, kterou kdy Linda Bartošová v práci musela prokazovat. Podle mě odchází proto, že měla požadavky, na které nešlo přistoupit, a naopak nabídku od ČT nepovažovala za dost dobrou. Nechť tedy zkusí štěstí jinde,” nebrala si Fridrichová servítky ohledně kolegyně.

K odchodu Bartošové se vyjádřila i moderátorka Barbora Divišová (37), která působí na televizi Nova. Navíc do svého vyjádření zakomponovala i dřívější kolegyni Emmu Smetanu. „Po odchodu slečny Bartošové zůstal v ČT stejný puch a křivda, jako když od nás odešla slečna Smetanová. Dočetla jsem se o sobě hodně věcí. Koule na to, aby mě jmenovala, neměla. Ale žaludek na to, aby mě po letech chtěla skoro objímat a tvrdila mi, že to “vždycky chtěla umět jako já”, ano,“ opřela se do toho Barbora. Završila to příspěvkem na Twitteru, kde Bartošovou nazvala nekolegiální, netýmovou hráčkou a obvinila ji, že svým chováním mnohým kolegům ublížila. „Lindo, nezlobte se, teď už víte důvod,“ zakončila moderátorka.

Linda si reakci na toto nařčení rozhodně nenechala pro sebe. Údajně byla šokovaná tím, co si Divišová dovoluje napsat o někom, s kým nikdy nepracovala. Zdůraznila, že Divišová ví houby o tom, co ona v ČT zažila, a co naopak ublížilo jí.

No, snad se moderátorské vody brzo uklidní.

Zdroje: Instory, Aha!