Uplyne 20 let od prvního dílu seriálu Dva a půl chlapa. Roli Charlieho Harpera měl nabídnutou Hugh Grant, pohled na oceán zajišťovalo plátno

Úvodní díl komediálního seriálu Dva a půl chlapa spatřil světlo světa téměř před dvaceti lety a záhy si ho oblíbili televizní diváci po celém světě. Jste fanoušky seriálu? Podívejte se spolu s námi na zajímavá fakta a detaily, které jste o seriálu nevěděli.

Jedním z celosvětově nejúspěšnějších komediálních seriálů je bezesporu Dva a půl chlapa s Charliem Sheenem v hlavní roli Charlieho Harpera, bohatého playboye z Malibu, který se živí skládáním reklamních písní. Děj seriálu se točí nejen kolem Charlieho, ale také kolem jeho rozvedeného bratra Alana Harpera, který je na mizině, a jeho syna Jakea Harpera, Charlieho synovce. Jak víme, Sheena později v seriálu nahradil Ashton Kutcher, který ztvárnil postavu miliardáře Waldena Schmidta, uvádí portál TVToday.

Kdo měl původně Sheena nahradit?

Mnohokrát se stane, že se zpětně dozvíme, že postavu v seriálu nebo filmu měl hrát jiný herec, ale z určitých důvodů, ať už osobních nebo profesních, nabídku odmítl. A také se stává, že některé postavy bývají přeobsazené, uvádí web Nation world news.

Charlie Sheen byl ze seriálu vyhozen kvůli několika problémům a uvažovalo se, že ho nahradí Hugh Grant. Ten však nakonec nabídku odmítl, protože se nechtěl projektu upsat na dlouho a navíc byl údajně problém se scénářem – tvůrce žádný neměl a Grant si nechtěl takříkajíc koupit kočku v pytli.

Názvy epizod nejsou náhodné

Název epizody seriálu samozřejmě nikdy není takříkajíc od věci a vždy nějak souvisí s tím, co se v dané epizodě stane. Víte, jak se jmenovaly jednotlivé epizody seriálu Dva a půl chlapa? Každá epizoda byla pojmenována úryvkem nějaké věty ze scénáře.

Mladší nebo starší bratr?

Herec Jon Cryer jako Alan Harper hrál v seriálu Dva a půl chlapa mladšího bratra Charlieho Harpera. Zajímavé je, že ve skutečnosti je herec Cryer starší než Charlie Sheen. Oba se narodili v roce 1965, ale Cryer v dubnu a Sheen až v září. O herci Johnu Cryerovi můžeme prozradit ještě jednu zajímavost týkající se seriálu Dva a půl chlapa. V průběhu let herec postupně přišel o vlasy, ale v sitcomu to nebylo vidět, protože maskéři to úspěšně zakryli.

Co by byl seriál Dva a půl chlapa bez Jakea?

Také jste si oblíbili postavu malého Jakea Harpera, Charlieho synovce, který se postaral o mnoho vtipných momentů seriálu? Jakea ztvárnil Angus T. Jones, kterému bylo na začátku seriálu asi deset let a v průběhu následujících let takříkajíc rostl se seriálem, píše portál The things. V několika posledních sériích se již neobjevil.

Charlieho krásný dům a ještě krásnější výhled

Charlie Harper měl v seriálu Dva a půl chlapa velmi pěkný dům na pobřeží v Malibu. Kdo by takovému místu řekl ne? Pokud vám prostory tohoto domu, kde se odehrávala převážná část seriálu, byly vždy povědomé, vězte, že seriál se natáčel v upravených kulisách sitcomu ze 70. let Laverne a Shirley. Ale to není všechno. Výhled na oceán z terasy Charlieho domu bohužel není skutečný. Po celou dobu natáčení seriálu jsme se dívali na realistické fotoplátno.

Zdroje: Nation world news, The things, TVToday