Tragická smrt člena štábu před vysíláním. Moderátor Jan Rosák zavzpomínal na úmrtí kolegy z televize

Známý a velice oblíbený moderátor Jan Rosák (75) je známý především z televizních obrazovek coby moderátor známého pořadu Riskuj, nebo Videostop. A právě druhý pořad, který se vysílal 14 let od roku 1986 nese i temnou minulost. Moderátor promluvil o smrti člena štábu.

Ke smutné tragédii došlo před živým vysíláním jednoho z dílů tehdy velmi populárního pořadu Videostop. Dokonce se tehdy daného dílu účastnilo rovnou několik známých osobností, které museli jen přihlížet, protože nevěřili vlastním očím.

„Jednou se přihodila taková smutná událost. Těsně před živým vysíláním zkolaboval kameraman a po převozu do nemocnice zemřel. Šlo o Honzu Tenoru. Bylo to velmi skličující. Pamatuji si úplně přesně, že tehdy byli hosty Karel Gott, Mirek Donutil a Bolek Polívka,“ řekl podle webu Aha! Rosák v jednom z časopisů.

Po letech to stále bolí

Nikomu z toho nebylo dobře. Moderátor vzpomíná i na to, co k tomu řekl Karel Gott. „Karel Gott tehdy smutně prohlásil: ‚Je to marný, i když umělci umře táta, tak prostě musí na jeviště.‘ Takže jsme museli vysílat, i když nám moc veselo nebylo. Dělal to s námi od samého začátku a byl to velmi příjemný člověk,“ vyjádřil se smutně k události Rosák pro iDnes.cz, který i po těch letech cítí smutek.

Proč nakonec ale úspěšný pořad skončil? Kvůli tragickému úmrtí to rozhodně nebylo, ten se i nadále vysílal. Problémem byly v té době především peníze. Jednotlivé díly byly drahé – jak moc a podrobnější informace jsme psali i my zde.

Zdroj: Aha.cz, Vipshow.cz, iDnes.cz, redakce