Tragédie herce z Růžového pantera: Jeho žena zemřela při hře na schovávanou, on podlehl zákeřnému ALS

Oženil se ve 30 letech, jeho žena byla o osm let mladší. Bohužel jen necelých 6 let po svatbě přišel herec David Niven o svou milovanou Primmie. Zemřela při zábavné hře na schovávanou.

David Niven se narodil 1. března 1910. Jeho matka byla dcerou armádního důstojníka, otec padl v bitvě u Gallipoli. Později začal studovat na Královské vojenské akademii a po absolvování několik let sloužil v armádě. Ale vojenský život si příliš neužil, píše web Sunday times. Nakonec zakotvil v Hollywoodu, kde začínal jako komparzista. Jeho první větší role přišla ve filmu The Charge of the Light Cavalry.

Poté se objevil ve filmech jako Gentleman lupič, Cesta vpřed, Biskupova žena, Cesta kolem světa za 80 dní, Růžový panter a jeho pokračování, Casino Royale, Velký šéf, Únos naruby nebo Smrt na Nilu. V roce 1940 se David oženil s Primrose Susan Roll, která mu porodila dva syny. Necelých šest let po svatbě však zemřela v domě svého známého, kde při hře na schovávanou vyrazila dveře.

Netušila, že za dveřmi, do kterých rychle vběhla, se skrývají strmé schody vedoucí do sklepa. Nedokázala zabránit pádu a ve věku 28 let zemřela na poranění mozku.

Herec se později znovu oženil. V roce 1980 začal pociťovat nepřiměřenou únavu, svalovou slabost a problémy s hlasem, píše web Daily Express.

Později mu byla diagnostikována ALS (amyotrofická laterální skleróza), neurodegenerativní onemocnění, při kterém mozek ztrácí schopnost ovládat svaly. V únoru 1983 byl David Niven krátce hospitalizován a po propuštění se uchýlil na svou chatu ve Švýcarsku. Jeho stav se zhoršil, ale odmítl se do nemocnice vrátit. Zemřel 29. července 1983.

Zdroje: Daily Express, Sunday times