Tony King, manažer hvězd, se svěřil s intimní vzpomínkou na Freddieho Mercuryho a prozradil, co dělal před smrtí

Tony King byl manažerem těch největších rockových hvězd, které showbusiness zažil. V interwiev pro The Guardian se rozhodl promluvit o Freddiem Mercurym.

V nemocnici držel Mercuryho za ruku, zachránil Lennona před kokainovou eskapádou s Davidem Bowiem a Keith Richards mu vyčetl, že kouří jointa. Nyní se rozhodl vše sepsat ve své knize, ale také se o to podělit s médii.

Ze všech lidí, které znal a kteří zemřeli, byl podle něj Freddie Mercury nejstatečnější. „Tak statečný. Bojoval až do konce, skupoval obrazy v aukcích Christie’s. Vydržel to až do konce. Ležel jsem vedle něj na posteli a držel ho za ruku, která byla studená jako led. Přinášeli obrazy, které koupil, a opírali je na konci postele, aby si je mohl prohlédnout. Zeptal jsem se: Frede, proč to děláš? A on na to: Co jiného mám dělat? Nemůžu jít ven, nemůžu opustit postel, ale aspoň můžu nakupovat.“ Měl úžasného, nezdolného ducha, prohlašuje manažer, který byl Freddiemu velmi blízký.

V době, kdy King zjistil, že se sám nakazil virem HIV, už byly k dispozici léky, díky nimž tato nemoc není rozsudkem smrti. Přesto skončil v léčebně kvůli zhroucení, které zřejmě způsobilo to, že viděl umírat tolik přátel. „Trápil mě pocit viny přeživšího,“ svěřil se.

King se zotavil, i když není plně vyléčený, může žít takřka normálním životem. Ukončil tak svou spolupráci s Eltonem Johnem, což byla poslední hvězda, se kterou spolupracoval. Nyní je v důchodu a říká, že psaní knihy The Tastemaker pro něj bylo zvláštní zkušeností, plnou smutku a bolesti.

„Jako teenager jsem věděl, že ze mě nikdy nebude hvězda, ale miloval jsem setkávání s hvězdami, to kouzlo toho všeho.“ Nechal se slyšet, zatímco stál za zády těm největším ikonám showbussinesu. Na zdi bytu v severní části Londýna mu visí grafika Marilyn Monroe, kterou vytvořil Andy Warhol, světoznámý malíř a grafik. Grafiku mu věnoval právě John Lennon a na zadní stranu Kingovi dokonce napsal vzkaz: Pro Tonyho s láskou od jednoho z jeho problémů, s láskou John.

Zdroj: The Guardian, Wikipedie, John Lenon