Tomáš Klus vzdal hold Ukrajině rok po začátku války. Složil o tom píseň

Včera uplynul rok, kdy začala ruská invaze na Ukrajině. Celý rok museli ukrajinští obyvatelé snášet útoky ruských vojsk, zdá se ale, že tento národ je stále dost silný. Zpěvák Tomáš Klus si našel chvíli, aby při této příležitosti složil píseň, ve které Ukrajině vzdává hold.

Videem a textem se Tomáš pochlubil na svém Instagramu i Facebooku. Písničkář je svou náklonností k Ukrajině známý. V minulosti u Klusových v domě bydlela celá ukrajinská rodina, se kterou se velmi spřátelili. Loni v březnu o tom psal i časopis Blesk. Tomáš bývá za své názory dost často kritizován a ani jeho nová píseň nezůstala ušetřena.

„Ukrajino Ukrajino

Tys tou krajinou

Co vzbudí naše

srdce spící

Ukrajino Ukrajino

Zhasnou pod Tvou

Odvahou

Nezvaní návštěvníci“

Tak zní jeden z veršů Tomášovy ódy na nezlomnou zemi. Zatímco někteří Tomášovi fanoušci byli jeho písní dojatí, děkovali mu za jeho otevřenost a nebojácnost říct svůj názor, našli se i tací, kteří Tomáše nazvali fanatikem. „Tak tohle je poslední příspěvek, co od vás, pane Klus, čtu a tak se loučím… To už je na mě silná káva a velký fanatismus,“ vyjádřila se jedna sledující na Instagramu. „Prosím, jděte už někam!! Pane, co udělat koncert pro lidi Čechy, kteří spadají do chudoby, za mně jste totální hlupák!!!“ rozlítil se pan Miloslav na Facebooku.

Tomáš však stále zůstává velmi oblíbeným zpěvákem, který si za tím, co říká nebo dělá, stojí. Lidem, kteří na něho nadávají, ani tak nevadí on sám, ale spíš to, že situace na Ukrajině na ně vyskakuje všude, a minulé zvýhodňování ukrajinských uprchlíků u nás tomu také moc nepřidalo. Pomoc jiným je krásná, záslužná věc, ale, jak se říká: Nic se nemá přehánět.

Zdroje: Instagram, Facebook, Blesk