Tohle jste možná netušili! Tereza Ramba si do 15 let myslela, že umí létat, prásknul Vojta Kotek

Letos to bude už 20 let, co jsme poprvé mohli vidět kultovní film Snowboarďáci. Počin režiséra Karla Janáka v té době proslavil jak začínajícího herce Jiřího Mádla, tak zkušenějšího Vojtu Kotka. Možná kvůli tomuto významnému výročí si Vojtu pozval moderátor do pořadu Náš trhák.

Prvním filmem, u kterého se oba zastavili, byl však film Vlastníci z roku 2019. Po Vojtově boku se v něm blýskla i jeho bývalka Tereza Ramba, dříve Voříšková. Moderátor z filmu pustil krátkou ukázku, kde postava Terezy a Vojty svádí divokou hádku. „Já jsem strašně rád, že jsem se z toho vyvlíkl,“ vtipkoval Vojta na účet hysterické scény, kterou Tereza, coby paní Zahrádková, ve filmu předvádí.

Tereza a Vojta spolu totiž krátce chodili, když jemu bylo 18 let. Jejich partnerský vztah sice krachl, ten pracovní ale stále roste. Když natáčeli film Vlastníci, Tereza prý v jednom rozhovoru řekla, že takhle se hádali, když byli spolu, zmínil moderátor pořadu. „Řekla, že je to moje životní role, protože přesně takový já jsem,“ dodal Kotek, ale hned to popřel. Na svou bývalku prozradil, že ona si ten jejich vztah špatně pamatuje a že má strašně zkreslené představy o životě. „Ona si třeba do patnácti myslela, že může létat,“ prásknul herec. „Takže tomuhle člověku, prosím vás, nevěřte.“

Tereza a Vojta se poznali při natáčení filmu Rafťáci, který se stal hitem stejně jako jeho předchůdce, film Snowboarďáci. Nikdo tehdy netušil, že se stane kultovním filmem, který se dodnes vysílá v televizích. Vojta na svou roli rád vzpomíná, připomíná mu ale také, jak už je starý. „Potkávám lidi, kteří mi říkají, že na tom vyrůstali, a teď už mají pleš a třináctiletý dítě. Je to děsivý, že si člověk uvědomí, jak už je starej,“ řekl v rozhovoru pro web Extra.

Filmu zpočátku nikdo nedával moc velkou šanci, protože scénář napsal Karel Janák se svým kamarádem ještě na škole, takže na něj bylo i málo peněz. Ty těsně před koncem natáčení došli a film málem nebyl dokončen. V květnu, ano, když už nebyl sníh, se natáčela závěrečná scéna, kdy oba kluci vyskakují z letadla na svých snowboardech. Přišel totiž jeden producent s kufříkem peněz, vzpomíná Vojta v pořadu Náš trhák a scéna je natáčená z podhledu, aby nebylo vidět, že už krajina není bílá.

Zdroje: Náš trhák, Extra