Tito herci byli velmi zklamaní. Odmítli role, které se později staly ikonickými

Michelle Pfeiffer – Clarice Starlingová v „Mlčení jehňátek“
Přestože scenárista Ted Tally tvrdí, že při psaní scénáře „Mlčení jehňattek“ okamžitě viděl Jodieho Fostera v hlavní roli, režisér Jonathan Demme si myslel, že Michelle Pfeiffer by se hodila lépe. Herečka se však rozhodla, že film je pro ni příliš krvavý a temný, a roli odmítla.

John Travolta – Forrest Gump ve filmu „Forrest Gump“
Je to rozhodnutí, které si dnes těžko dokážeme představit: před Tomem Hanksem byla role Forresta nabídnuta Johnu Travoltovi. Herec však odmítl. Dnes s upřímností lidé kolem něj v Hollywoodu připouští, že to byla jedna z největších chyb v jeho kariéře.

Hugh Jackman: James Bond ve filmu „Casino Royale“
Mnoho herců by dalo cokoli za šanci hrát Jamese Bonda, ale bohužel ne Hugh Jackman. Australský herec nabídku odmítl. Daniel Craig, zvolený jeho náhradou, se ukázal jako fantastický Bond.

Dana Delaney – Carrie Bradshaw v „Sex and the City“
Dnes je těžké představit si Carrie jako někoho jiného než Sarah Jessicu Parkerovou. Herečka připustila, že roli odmítla, protože „nechtěla hrát v sexuální sérii“. Jak říká, nelituje toho, ačkoli se Parkerová stala mezinárodní hvězdou.

Tom Hanks: Jerry Maguire ve filmu „Jerry Maguire“
Režisér Cameron Crowe připustil, že drama z roku 1996 bylo napsáno s ohledem pro Toma Hanksa. Herec však nemohl převzít roli kvůli jiným povinnostem. Dnes si neumíme představit nikoho jiného než Toma Cruise, který hraje Jerryho Maguireho.