Tereza Pergnerová prosí o pomoc pro potřebného tatínka

Tereza Pergnerová byla v pořadu Mise nový domov pouze v roli moderátorky, pomáhání lidem se ale pro ni stalo životním posláním. A nyní se do toho vrhla po hlavě. Založila si nadační fond, prostřednictvím kterého se snaží pomáhat konkrétním lidem.

Bývalá moderátorka Esa a VyVolených hledá lidi, s nimiž si osud nehezky pohrál, a snaží se jim jejich život alespoň trošku ulehčit.

„Nadační fond Terezy Pergnerové jsem založila, abych spolu s Vámi hledala a našla cestu, jak pomoci rodinám v těžké životní situaci.Situaci, do které se dostali vlivem zdravotních komplikací, životních překážek, nebo prostě nemilosrdného Osudu. A z které se bez Vás dostanou jen velmi těžko, nebo taky vůbec,“ uvádí Tereza na stránkách svého nadačního fondu.

Tentokrát zveřejnila příběh potřebného tatínka i na svém profilu na Instagramu.

„Vloni v květnu se ze mne nečekaně stal 28letý samoživitel 2letého Miloška. Seběhlo se to jak v nějakém filmu,“ začíná Tereza vyprávět příběh muže, který byl normální pracující v chráněné dílně (po úrazu na kole) s vyživovací povinností na dvě děti. Pak se mu povedlo nějakou dobu mít vztah, který ale neměl dlouhého trvání. Partnerka ho opustila kvůli jinému muži, ale po čase mu oznámila, že s ním čeká dítě… „Najednou že prý mám syna, pak zase že je to syn jejího přítele. Následně mi dorazilo předvolání k soudu v Brně. Testy DNA potvrdily, že jsem otec. Bylo mi nařízeno zaplatit testy DNA, mám splátkový kalendář, to znamená ještě 25 x 500 Kč,“ převyprávěla Tereza příběh potřebného tatínka.

S pomocí sociálních pracovnic v Brně a zásluhou zpráv lékařů se muži podařilo dostat syna do vlastní péče, takže jeho druhé narozeniny už slavili spolu. Muž měl byt v osobním vlastnictví, žádné dluhy ani exekuce. Věřil, že se o syna dokáže dobře postarat i z invalidního důchodu. Jenže se objevily problémy.

Chlapcova matka neplatila alimenty a občas využívali pomoc z potravinové banky. To ještě nebyl problém, ale chlapečkovi byl diagnostikován symptom poruch autistického spektra, opožděná řeč atd.

Je schopen si rozdrápat obličej, často se vzteká až tak, že odpadne. Vše se snažím řešit za pomoci lékařů, velmi mi pomáhá raná péče Diakonie Vrchlabí. Samozřejmě však nemůžou pomoc s tím, že nemáme vysavač, že nám dochází ručníky. Také neustále sháním oblečení, doplňujeme hračky… A moje hlavní prosba? Kamarád mi prodal za pár korun své staré auto, ale nemám řidičák. Byl bych vám moc vděčný, kdybyste mi pomohli k jeho dosažení. Nemusel bych malého vozit autobusem na neurologii, na různé akce Diakonie jako canisterapie a časem i do školky. Ubralo by nám to hodně nervů a starostí,“ děkuje Petr Král, tatínek malého chlapce.

Tereza tedy zase bojuje za dobrou věc a prosí o pomoc.

zdroj: NDFT.cz, Instagram