Stanislav Zindulka se děsil nemocnic: Jednou zakopl o mrtvolu a trauma si nesl až do své smrti

Herec Stanislav Zindulka svou profesi miloval natolik, že se jí věnoval do posledních chvílí svého života. Ačkoliv bych vážně nemocný, odmítal nastoupit do nemocnice, kde by o něj bylo postaráno. Důvod byl prostý – nemocnic se doslova děsil.

Na místo chemoterapií, které by mu mohly život ještě na chvíli prodloužit, raději zvolil dožití podle vlastní svobodné vůle, uvádí web Šíp. Zindulka totiž nedůvěřoval doktorům a vedle toho si v sobě nesl nepříjemný zážitek z nemocnice, který se na něm vážně podepsal.

Na počátku 2. světové války musel totiž podstoupit operaci slepého střeva. A jelikož se tehdy jednalo o těžkou dobu, byly nemocnice plné zraněných. Ale i mrtvých. „Protože provizorní nemocnice v Jilemnici nebyla dostatečně vybavená, všechno bylo ve válečných a improvizovaných podmínkách, nebyla tam ani márnice. Když někdo v noci zemřel, odklidili ho do koupelny. To jsem ovšem netušil,“ prozradil před svou smrtí Blesku.

„Jednou v noci jsem potřeboval čůrat. Vydal jsem se tedy potmě, bylo povinné zatemňování, do koupelny. Tápal jsem podél zdi a najednou jsem o něco zakopl a upadl jsem přes to. Byl to nebožtík zakrytý prostěradlem,“ popsal děsuplnou vzpomínku. Z tohoto setkání si odnesl trauma na celý život.

Zdroje: Blesk, Šíp