Soukup totálně selhal! Jak mohl udělat toto lidem před Vánocemi?

Zdá se, že problémy s dluhy mediálního bosse Jaromíra Soukupa (54) stále nejsou zažehnány. Nejsmutnější na tom je, že právě před Vánocemi to pořádně pocítili zaměstnanci jeho společností a firem, když jim nepřišli na účet výplaty či honoráře. Soukupův obchodní partner Jan Čermák se to naštěstí rozhodl napravit, i když přiznává komplikace.

O tom, do jaké hloubky zadlužil Jaromír Soukup své firmy svědčí i to, že přesto, že tam vstoupil strategický partner Jan Čermák, stále chybí peníze na výplaty. „Lidé nejen na TV Barrandov, ale celkově ve firmě Empresa Media (vydavatelství) nebo Médea (reklamní společnost) nedostali výplaty. To před Vánocemi fakt nepotěší. Vedení jim slibuje, že to pošle, jenže prý není jednoduché to zajistit. Ale měli to mít už patnáctého,“ uvedl zdroj odtud pro eXtra.cz.

Podle dalšího zdroje se nový spolumajitel Jan Čermák snaží situaci řešit. „Je naštvaný, protože svým lidem zdůrazňuje, že co se týká placení, absolutní priorita jsou pro něj zaměstnanci a živnostníci, kteří pro firmy pracují,“ tvrdí. Nedávno Čermák prozradil, že Soukup nadělal dluhy ve výši jeden a půl miliardy korun. „Kvůli běžící exekuci ze strany Knowlimits došlo k blokaci účtů a zdržení plateb od odběratelů. Situaci jsme vyřešili financováním zvenčí, co jsme udělali, jak nejrychleji to šlo,“ vysvětloval Čermák pro eXtra.cz ve středu.

Chápeme, že jsou Vánoce a pro lidi to může být komplikovaná situace. Dnes odešli výplaty zaměstnancům, do zítra budou vyřešeny i platby lidem, kteří zde pracují na živnost,“ prozradil Čermák, jak se postavil k této nepříjemné situaci. Jeho management se snaží, aby Soukupovy firmy a společnosti, které mu už patří jen na 50 procent, dostaly co nejrychleji do stability. Nedávno rozeslali zaměstnancům dopis, kde slibují, že ke zlepšení by mělo dojít už v lednu. Mezitím už někteří hlásili, že jim výplata přišla na účet. Jak by situaci řešil Soukup, pokud by nepřišla záchrana v podobě nového spolumajitele, není jasné, zřejmě by to byly pro mnohé pořádně smutné Vánoce.