Šokující obvinění! Vin Diesel obviněný ze sexuálního násilí! Hlavu si z toho nedělá

Už i hrdina akčních filmů má americký herec Vin Diesel (56) na krku obvinění ze sexuálního napadení. Žalobu na něj podala jeho bývalá asistentka Asta Jonasson. K této události mělo dojít již v roce 2010. Po zavedení zákona Speak Out Act v roce 2022 se obnovily nároky na vymáhání škod v důsledku sexuálního napadení, k němuž došlo 1. ledna 2009 nebo později, což Jonasson podnítilo k žalobě vůči Dieslovi.

V žalobě, kterou podala produkční koordinátorka Asta Jonasson u soudu v LA tvrdí, že byla po sexuálním napadení hercem Vin Dieslem vícenásobně poškozena, píše The Sun. Poznamenala, že se cítila být posílena hnutími #MeToo a Time’s Up, a rozhodla se  „získat zpět svou svobodu a spravedlnost za utrpení, které prožívala vinou Vin Diesela a One Race Films“. Herec 1. ledna 2010 natáčel film Fast 5 a ona ho měla doprovodit do hotelu, aby mu pomohla vyhnout se fotografům. Pustil ji až po pár hodinách, když ji údajně zadržoval na pokoji a došlo k násilnostem.

Jonasson také obvinila Diesela a One Race Films z pokusu o zakrytí údajů v její žalobě, kde popisovala jako „trpěla a nadále trpí ponížením, emocionálním stresem a duševní a fyzickou bolestí a úzkostí“Cítí se být prý diskriminována na základě pohlaví/rodu, když s ní měla filmová společnost na podnět Diesela ukončit nezákonně pracovní poměr, což považovala za odvetu za její odpor vůči sexuálnímu útoku tohoto herce. Ve spise popsala, jak se měl Diesel opakovaně snažit o sex s ní, když se násilně dotýkal jejího těla a stahoval jí přitom spodní prádlo.

Dieselův právní zástupce ve čtvrtek Jonassonové tvrzení označil ve svém prohlášení za nesmysl. „Dovolte mi to ujasnit, Vin Diesel kategoricky popírá tato tvrzení v celém rozsahu. Toto je poprvé, co slyšel o tomto více než 13letém tvrzení této zaměstnankyně, která pro něj pracovala devět dní. Existují jasné důkazy, které vyvracejí tato bizarní obvinění, uvedl právník Bryan Freedman podle komentáře v časopise Deadline. O jaké důkazy jde, ale neznámo. Jonassonová prý dosud respektovala dohodu o mlčenlivosti, kterou tehdy podepsala s One Race Films, ale rozhodla se konečně ozvat. Teď už to bude mít v rukou soud.