Smutné výročí úmrtí herečky Evy Jakoubkové: Bylo jí pouhých 53 let, když se upila k smrti

Charismatická herečka Eva Jakoubková dlouhá léta měla svého tajného démona! Když ji přátelé našli ležet v jejím bytě bez známek života, lékaři následně konstatovali smrt v důsledku nadměrného pití alkoholu. Její smrt byla tragická a nečekaná, především proto, že herečka zemřela mladá.

Eva Jakoubková se narodila 8. února 1952. Navštěvovala konzervatoř a později absolvovala DAMU. Působila v divadle v Hradci Králové a později v Činoherním klubu v Praze. Ve filmu debutovala ve slovenském filmu Jdi a neplač. Hrála také ve filmech Lásky mezi kapkami deště, Tisícročná včela, Južná pošta a v seriálech Inženýrská odysea, Bakaláři a Sonové a dcery Jakuba Skláře, uvádí web Prima ženy.

Eva Jakoubková žila svou prací a nikdy neměla vlastní děti. Vztahy navazovala především se staršími muži, například s o 27 let starším režisérem Evženem Sokolovským nebo o 22 let starším kolegou Iljou Rackem. Nakonec se jejím osudovým mužem stal o sedm let starší hudebník Petr Novák. Bohužel oba měli problémy s alkoholem – říká se, že to byl její manžel, kdo Evu dohnal k pití, uvádí portál Dotyk.

,,Řekl jsem Evě, že pít může jen jeden z rodiny, aby ten druhý mohl zachránit toho prvního. Ale Petr pil první ligu a Eva ho pak bohužel chtěla trumfnout. To je pro ni škoda. Byla velkým talentem a velkou dámou,“ řekl po její smrti bývalý člen olympijského týmu Jan Antonín Pacák, jak píše web iDnes.

Eva Jakoubková zemřela 16. června 2005. Když svým přátelům neotevřela, vtrhli do jejího bytu a našli ji tam ležet bez známek života. Podle lékařské zprávy se jednalo o celkové vyčerpání organismu se zástavou srdce, na které se podílelo nadměrné pití alkoholu. Z jejího bytu však údajně zmizely peníze i směnky, které vydala svým přátelům z mokré čtvrti.

Zdroje: Prima ženy, iDnes, Dotyk