Sestra Moniky Bagárové trpí obsedantně kompulzivní poruchou. Chtěla si sáhnout na život, měla strach, že někoho přejede a zabije

Natálie Bagárová je mladší sestrou úspěšné zpěvačky Moniky Bagárové (29), tanečnicí a také zpěvačkou. Má docela slušně rozjetou kariéru, před pár dny se ale svěřila se svým temným tajemstvím. Mladá žena trpí obsedantně kompulzivní poruchou (OCD), která se projevuje vtíravými myšlenkami.

Natálie se svým problémem svěřila na Instagramu v živém vysílání. Zpočátku vůbec nevěděla, co se s ní děje. Měla extrémní depresi, kdy nemohla vstát, umýt se, navíc shodila něco mezi 10 až 15 kily. „Brečela jsem, nechtěla jsem žít, ztrácela jsem sama sebe. Snažila jsem se s tím bojovat, bylo to náročné, ale nějakým způsobem jsem to zvládla,“ přiznala Natálie, kterou ještě k tomu všemu postihla panická ataka z toho, že by mohla ublížit i někomu jinému.

„Ta myšlenka se týká vašich nejbližších. Ze začátku šlo o Ruminku, absolutně jsem s ní nemohla trávit čas, protože mě napadaly nejhorší scénáře, které nedokážete zastavit.“ Zpěvačka se raději vzdala i řízení auta ze strachu, že by mohla někoho přejet a zabít. Natálie se uzavřela do sebe a představovala si ty nejčernější scénáře. „Byly momenty, kdy jsem stála u okna a řekla jsem si, že je konec. V ty momenty jsem zvedla telefon a zavolala rodičům, moje mamka si brávala i volno v práci. Jeden den jsem měla tak silnou úzkost, že jsem zavolala na krizovou linku a vydala jsem se na krizové centrum, kde jsem se poprvé dozvěděla svou diagnózu,“ popsala Natálie svým fanouškům svoje dva týdny trvající stavy.

Musela začít brát antidepresiva, kterým se dlouho bránila, ale brzy zjistila, že bez léků to prostě nepůjde. Kromě nich jí ale ve svém boji pomohla hodně rodina, přátelé a víra v Boha. Stále sice má dny, jako na horské dráze, ale nějakým způsobem funguje. O svých problémech složila píseň Linka bezpečí, kterou vysílá poslání, aby se lidi nebáli říct si o pomoc. Krátké video můžete shlédnout na jejím instagramovém profilu.

Zdroje: Autorský článek, Instagram