Redaktorka Helena Ondřejová porušila zákaz ČT a vyfotila uříznutou hlavu Viktora Preisse na Twitter. Všichni se nad rekvizitou pobavili

Helena Ondřejová je redaktorkou České televize. Když vstoupila do kanceláře brněnského studia, tak se hodně podivila. Na skříni zahlédla vystavenou hlavu Viktora Preisse. Tu vyfotila a fotkou se pochlubila na Twitteru.

Na svém Twitteru k příspěvku napsala: “To si tak člověk jednou nevinně zabloudí do kanceláře koordinace vysílání.” Podle snímku vidíte, co na ni vybaflo. Hlava herce Viktora Preisse, která vypadá, jako by ji někdo uřízl a položil na skříňku, jako by šlo o dekoraci.

V komentářích se hned rozjela zábavná debata, v níž se dokonce režisér Jakub Wehrenberg nechal slyšet, že jemu to fotit zakázali. Helena na něj zareagovala: “Kruci, mně o zákazu nikdo nic neřekl.

Tak u nás zatím hlavy za špatnou koordinaci neřežou,” přidal se Pavel Kovařík, tiskový mluvčí ze Znojma. Jiní se bavili, proč mají v České televizi ve skříni schovaného herce Viktora Preisse a proč mu kouká hlava. Další se ptali co provedl, nebo si hráli se slovy a psali: “Jde z toho Strach!” Čímž naráželi samozřejmě na režiséra, který právě tento element využil ve svém počinu.

Podle Blesku byla umělá hlava Viktora Preisse vytvořená maskérem Martinem Jankovičem a jeho týmem v roce 2016, využili ji totiž v druhé řadě mysteriózního seriálu Labyrint. Ten natáčel tedy přímo režisér Jiří Strach v Brně a jeho okolí.

Podle CSFD v Labyrintu hrál Viktor Preiss postavu Jana Brudera, který byl členem rytířského řádu a developerem. Po boku Viktora Preisse si zahrál třeba Miroslav Donutil či Jiří Langmajer.

Zdroj: Twitter, CSFD, Blesk