Razantní krok! Konec života v záři reflektorů? Gwyneth Paltrow: „Nikdo mě už nikdy neuvidí…“

Gwyneth Paltrow patří mezi nejoblíbenější herečky, ale teď se rozhodla pro rázný krok, chce zmizet z očí veřejnosti. Čemu se chce věnovat?
Hollywoodská hvězda Gwyneth Paltrow chce za několik let „zmizet z veřejného života a více se soustředit na svou lifestylovou značku Goop a rodinu.“ Hollywoodská hvězda Gwyneth Paltrow (50) je v centru pozornosti již několik desetiletí. Držitelka Oscara, Zlatého glóbu a ceny Emmy však má toho už dost. „Doslova zmizím z veřejného života,“ řekla. „Už mě nikdo nikdy neuvidí,“ prohlásila Paltrow nedávno v rozhovoru pro časopis Bustle.

Důvodem je, že herečka se v posledních letech proslavila nejen jako filmová hvězda, ale také jako výkonná ředitelka wellness značky Goop. Společnost způsobila rozruch kuriozitami, jako je svíčka s názvem „Toto voní jako moje vagína“ nebo sprej odpuzující upíry a vibrátor za 10 000 dolarů vyrobený z 24karátového zlata. Její prosperující lifestylová značka, která vyrábí produkty v oblasti krásy, módy, wellness, ale také potravin a domácnosti, je také důvodem, proč chce Paltrow v blízké budoucnosti odejít z očí veřejnosti.

Více času na práci a rodinu
Když už nebude před kamerou, plánuje se matka dvou dětí více starat o svoji společnost a soukromý život. „Jsem ve fázi, kdy mám pocit, že věci jsou ještě chaotičtější, protože mám spoustu práce,“ říká. „Můj syn a nevlastní syn jsou v posledním ročníku střední školy a někdy mám pocit, že samotný proces studia na vysoké škole je práce na plný úvazek.“

Paltrow má dvě děti, dceru Apple (19) a syna Mosese (17), se svým bývalým manželem, zpěvákem skupiny Coldplay Chrisem Martinem (46). Od roku 2018 je provdaná za amerického scénáristu a režiséra Brada Falchuka (52), který do manželství přivedl další dvě děti.

Gwyneth Paltrow plánuje v budoucnu dokonce i prodej své společnosti Goop. Zatím však podle jejích slov netuší, kdo by mohl její společnost získat. „Ještě nejsme připraveni k prodeji. Potřebuji ještě několik let.“

Paltrow plánuje odejít do důchodu v roce 2027, kdy oslaví 55. narozeniny. Bývalou přítelkyni Brada Pitta (59) by to podle jejích slov „udělalo šťastnou“. Peníze pro ni při tom všem nejsou motivací. „Vždycky jsem dělala nezávislé filmy. Já nevím. O peníze mi nikdy nešlo,“ uzavřela Paltrow.