Rána pro český svět dabingu: Zemřel hlas Toma Cruise nebo Hugha Granta

Včera odpoledne dabérka Mirka Součková sdílela na svém facebookovém profilu smutnou zprávu. V pouhých 54 letech zemřel její kolega a kamarád Pavel Vondra. Spolu se potkali při dabingu legendárního seriálu Beverly Hills 90210. Mirka tehdy mluvila postavu Donny (Tori Spelling) a Pavel dostal postavu Steva (Ian Ziering).

Kromě toho ale hlas Pavla Vondry můžete znát například z filmu Mission Impossible nebo Jack Reacher. V obou případech daboval amerického herce Toma Cruise. Známé je také jeho podání role majora Lennoxe (Josh Duhamel) ve filmu Transformers. Romanticky založení diváci si ho zase mohou vybavit jako český hlas Hugha Granta z filmu Láska nebeská, který byl součástí vánočního televizního programu.

O smrti tedy informovala Mirka Součková, která svým sledujícím slíbila, že se včas dozví termín pohřbu. „Opustil nás navždy náš kamarád, dobrý herec a dabér a především laskavý člověk Pavel Vondra. Je mi to neuvěřitelně líto. Soucítím s jeho rodinou a prosím všechny, vzhledem k této velmi bolestivé ztrátě, jménem jeho milující ženy a rodiny o zachování piety. Kamarády poprosím i o pochopení, nevolejte prosím teď Šárce… Až bude známé datum pohřbu, vše se včas dozvíte. Vzhledem k začátku nového roku, možná bude vše lehce pomalejší. Vzpomeňme na Pavla a zapalme svíčku. Klid tvojí laskavé a křehké duši, Pavlíčku…“ zní celý příspěvek.

V komentářích se objevila spousta kondolencí jak od fanoušků, tak od hereckých a dabingových kolegů. „Šárku v duchu objímám a nemám slov…Upřímnou soustrast,“ napsala Radka Stupková. „Bože můj, to snad není pravda,“ okomentoval šokovaný Daniel Rous. „Ještě nedávno jsme spolu žertovali na dabingu, byli jsme spolu v prvním angažmá ve VČD (pozn. redakce – Východočeské divadlo Pardubice)…. Nemůžu tomu uvěřit, je mi to moc líto, hodně sil, Šárko,“ vyjádřila svůj smutek Stanislava Jachnická.

Pokud si chcete tohoto slavného dabéra připomenout, můžete se podívat na jeho 2 roky starou návštěvu v podcastu webu Novinky V českém znění.

Zdroje: autorský text