Quentin Tarantino lituje minulosti: Myslí, že mohl odsouzenému Harveymu Weinsteinovi zabránit ve zneužívání žen

Jméno Harveyho Weinsteina je zatíženo sexuálním skandálem. V Hollywoodu ho dobře znají, pracoval s těmi největšími hvězdami. Legendární Quentin Tarantino, který s ním po léta spolupracovat, se nyní zamyslel nad jejich dřívějším spojením a lituje toho, že mu nemohl nějak zabránit v ubližování ženám.

Harvey Weinstein je usvědčený jako sexuální predátor. V současné době si odpykává svůj trest za množství sexuálních zločinů. Rovněž se nachází v procesu, který je vedený v Los Angeles, za další případy sexuálního napadení a znásilnění, jak podotýká web Variety.

Uznávaného režiséra Tarantina před pár dny vyzpovídal Chris Wallace ze CNN, přičemž zmínil, že měl udělat více, aby čelil Weinsteinovu chování vůči ženám. Stalo se tak, když na něj Wallace naléhal, aby odpověděl, proč nechránil ženy, se kterými pracoval.

Odsouzený filmový producent spolupracoval s Tarantinem na devíti filmech. Tyto vazby přerušil Weinsteinův pád v říjnu 2017 kvůli sexuálnímu obtěžování a napadení, osvětluje situaci web Marca. Tarantino v té době připustil, že si byl do určité míry vědom Weinsteinova chování, ale Wallaceovi zdůraznil, že nikdy nevěděl, že takové chování zahrnuje sexuální napadení.

„Nikdy jsem neslyšel příběhy, které později vyšly na veřejnost,“ řekl Tarantino. „Slyšel jsem stejné příběhy, které slyšel každý. Přál bych si, abych si o tom promluvil s Harveym a řekl: ‚Harvey, tohle nemůžeš udělat.‘ Abych řekl pravdu, připisoval jsem jeho chování dobám ‚Mad Men‘, jak šéf honí sekretářku kolem stolu. Neříkám, že je to v pořádku. Tak jsem to prostě tehdy slyšel. Nikdy se nemluvilo o znásilnění nebo něčem podobném,“ prozradil Tarantino na CNN.

Wallace pokračoval v nátlaku na Tarantina a zeptal se ho, jestli něčeho lituje. On řekl, že ano, tedy že si s ním měl promluvit o tom, jak je to ubohé a mohl ho třebas donutit změnit chování.

Zdroje: Marca, CNN, Variety