Promluvila vdova českého Vinnetoua, Stanislava Fišera: O smrti i společných plánech, které už nestihli…

Herec a dabér, Stanislav Fišer, propůjčil svůj hlas mnoha hercům. Mezi nejznámější patří právě herec Pierre Brice, který byl představitelem Vinnetoua. Fišer zemřel v loňském roce v 90 letech a jeho žena pak promluvila o jeho odchodu i o sepisování poslední vůle…

Legendární Stanislav Fišer poslední léta svého života díky rakovině hrtanu protrpěl. Přišel o hlasivky. Komunikoval prostřednictvím přístroje, aby se alespoň nějak dorozuměl. Když se mu k rakovině přidružily další zdravotní obtíže, už zůstával celé dny doma. Nejvíce při něm stála jeho žena Antonie, která se o něj po celou dobu obětavě starala.

„Odešel ve spánku v sobotu v sedm hodin ráno. Naposledy jsem u něj byla v pátek. Byl klidný… Nemluvil… Jen jsme se drželi za ruce a já samozřejmě bulila. Lékař mi říkal, že jen čekal na to, až mě za ním dovezou, abychom se mohli rozloučit. Pak zemřel,“ řekla v rozhovoru pro web Prima Ženy paní Antonie, která se stále těžce vyrovnává s odchodem svého manžela.

Ačkoliv se na začátku svého vztahu dohodli, že nepotřebují na lásku papír, tak na sklonku svého života přeci jen na svatbu pomýšleli. „Oba jsme od začátku o sobě věděli, že nechceme uzavírat sňatek. Uvažovali jsme o tom až v době, kdy onemocněl, když byly problémy některé věci vyřizovat jako druh a družka. Vyřešilo se to pomocí právníků a plné moci jeden druhého zastupovat.“

Podle deníku Blesk měl Fišer na svém pohřbu herecké kolegy, kteří se s ním zatoužili naposledy rozloučit. Mezi ně patřila kupříkladu herečka Libuše Švormová či zpěvačka Milena Soukupová. Ta založila kapelu Ponny Expres a Stanislav Fišer s nimi často vystupoval.

„Nic už není tak jako dříve. Ten půl rok, co tu není, pro mě byl a stále je moc smutný a bolestný. Těší mě, že jeho přátelé nezapomínají, volají mi, píší, mnozí z nich chodí na Standův hrob zapálit svíčku… Toho si moc vážím a děkuji jim za to,“ svěřila se paní Antonie, která na svého manžela může být právem hrdá. Ačkoliv začínal podle Wikipedie jako ochotník, neskutečně se vypracoval a v roce 1999 získal cenu Františka Filipovského za svou dabingovou kariéru. Byl taktéž hojně obsazovaným hercem.

„Standa sepsal závěť už v roce 2013 v notářství, kde také byla závěť uložena,“ prozradila Antonie. Největší radostí mu prý byla pravnučka Anička, která oslavila deváté narozeniny den po smrti svého pradědečka.

Zdroj: Prima Ženy, Wikipedie, Blesk