Pravda o smrti Luďka Munzara: Umíral v kuchyni opojen silnými prášky

V lednu to již budou čtyři roky od úmrtí skvělého herce Luďka Munzara, který se nezapomenutelně zapsal do divadelní a kinematografické historie. Jaké byly jeho poslední chvíle před smrtí?

Luděk Munzar ztvárnil nespočet rolí, díky kterým se nesmazatelně zapsat do myslí nás všech. A nebyl to pouze jeho talent, který mu vynesl obdiv, ale především jeho čistá a spravedlivá duše, kterou do dnešních dní vyzdvihují jeho kolegové.

On byl člověk nebojácný, pěstoval celý život vnitřní odvahu a když se mu něco nelíbilo, tak uměl říkat ne. A uměl se také rozhodnout odejít a začít jiný život,“ uvedl pro Pressclub Frekvence 1 Jan Burian.

Herec bojoval dlouhá léta s rakovinou a nevyhýbaly se mu ani problémy se srdcem. I přes všechny neduhy zdraví se ale oddaně staral o svoji ženu, Janu Hlaváčovou, u které se přes lety objevila Parkinsonova nemoc. Jak uvedla pro web Pluska jeho dcera Bára Munzarová, tak odešel klidně v domácím prostředí.

„Když se vrátíme o několik desetiletí zpět, tak se smrt brala jako přirozená součást života. V kuchyni se rodily děti, babičky zde umíraly a do toho ještě všude běhaly slepice,“ popisuje, proč se rodina rozhodla si nechat herce až do jeho smrti doma, kde následně trávil většinu času právě v kuchyni.

Se svým otcem, dle svých slov, měla tak velké pouto, že by brala jako nedůstojné, kdyby otce odvezla do nemocnice. A proto i když herec trpěl velkými bolestmi, od kterých mu ulevovaly prášky, tak s nimi zůstal až do 26. ledna doma, kdy v ranních hodinách zemřel.

Zdroj: Frekvence 1, plus7dni.pluska.sk, Instagram