Poplach u lídra Olympicu! K otci Marty Jandové mířily všechny záchranné složky!

Jak se ukazuje i v případě legendárního českého rockera Petra Jandy (81), moderní výdobytky mohou způsobit i pořádné překvapení jejím uživatelům, a to i v nežádoucí podobě. Aktuálně tento hvězdný hudebník prozradil, jaký stres mu způsobily jeho chytré hodinky, když zalarmovaly záchranné složky z celého kraje.

Ani ve svém pokročilém věku neztrácí lídr Olympici Petr Janda smysl pro humor. Jak tvrdí, nechystá se do důchodu a stále zvládá i koncertní šňůry s kapelou. Jistě mu prospívá i manželství se čtyřicet let mladší partnerkou Alicí, se kterou vychovávají dvě dcery. V rozhovoru pro Sedmičku ale přiznal, že na jeho zdravotní stav dohlížejí nejen jeho tři lásky, ale také jeho chytré hodinky.

Ale ty se postaraly io pořádně nepříjemné chvíle, které odstartoval poplašný alarm. Zaregistrovali totiž jeho náraz a vyhodnotili ho jako nebezpečí ohrožující jeho život. „Hodinky mi zapípaly, že jsem utrpěl úraz, a ptali se, jestli jsem v pořádku. Já jsem se na to vykašlal a asi za dvě minuty mi zvonil telefon,“ vzpomínal rocker. „Dobrý den, my už pro vás jedeme. Jste v pohodě?“ ozval se hlas v telefonu, což ho pořádně šokovalo.

Vydržte. Jdou hasiči, záchranka, policisté,“ odpověděl hlas v telefonu. Janda vůbec netušil, co se to děje. Do telefonu operátorovi vzkázal: „Prosím vás, tak to zastavte! Mně nic není!“ Hlas v telefonu však trval na svém. „Ale jste nás nevypnuli, tak my prostě jdeme!“ Nakonec se mu prý ale přece jen podařilo přesvědčit, a tak to poplach zastavili. Přesto však kvůli obavám v noci nespal a sledoval, jestli se přece jen neobjeví modré majáky s houkáním u jeho domu. Naštěstí, nic takového se nestalo, v tomto případě si spíše mohou gratulovat jeho hodinky, že je po tomto šoku rovnou nehodil do koše!