Podepíšu se vám, kam chcete, laškoval Jan Saudek (87) při autogramiádě!

Fotograf Jan Saudek je známý pro svůj bohémský způsob života. A i když za tři roky oslaví 90 let, energie pro práci malé stále dost. Naposled to dokázal na autogramiádě při příležitosti křtu jeho stříbrné medaile, píše týdeník Sedmička.

Medaily mu slavnostně vydala Česká mincovna. Na ní je vyrytý Saudkův obraz Marie č. 1, který zobrazuje sytě rudé rty smáčené modrými kapkami vody. Je to dílo kontroverzní a provokativní oslava lidství, popisuje medaili o hmotnosti jedné trojské unce portál České mincovny.

Malíř se proto vydal do centra Prahy, aby minci řádně pokřtil. Na akci ho doprovodila jeho žena Pavlína, která mu zároveň dělá manažerku. Jan rozdával úsměvy a sršel energií a vtipem. „Kam kdo chce, tam se mu podepíšu,“ nabízel fotograf, který o sobě sice říká, že už je starý dědek, avšak stále při chuti.

Nějaké bokovky už však nemá zapotřebí. Jeho manželka Pavlína (41) se o Jana velmi dobře stará. A i když spolu mají takový zvláštní vztah (vykají si), klape jim to už 18 let, psal na začátku roku portál Lifee. Pavlína byla hostem pořadu Miluše Bittnerové, kde se o vztahu s milovníkem žen rozpovídala.

„Přestala jsem žárlit, nebo alespoň hodně žárlit. A říkala jsem si, že když se vrací, tak je všechno v pořádku a nic to neznamená. Na druhou stranu, jsem připravená také na to, že může přijít kterákoliv slečna a on se vrátit nemusí,“ řekla novinářka a přiznává, že soužití s takovým mužem je někdy náročné. Prožila s ním několik jeho nevěr, přesto se třemi dětmi stále tvoří rodinu, která o všem mluví otevřeně.

Zdroje: Sedmička, Česká mincovna, Lifee