Pavel Novotný alias Radek Mastný z Ulice si zranil kotník. Herec už dvakrát nemusel být mezi živými

Oblíbený záporák z Ulice Pavel Novotný (62) utrpěl zranění kotníku. Představitel Radka Mastného se však v nekonečném seriálu bude objevovat i nadále, scenáristé se s jeho zraněním musí popasovat a děj přepsat tak, aby herec co nejméně namáhal zraněnou nohu. Uvidíme ho tak během podzimu v televizi spíš sedět.

„Uklouzl jsem po dešti v kroksech na trávě. Bylo to ve svahu, přisedl jsem si kotník,“ informoval herec na webu Aha! o svém zranění.

Herec však i přesto musel jet do ateliérů a natočit potřebné scény. Štáb mu vyšel ve všem maximálně vstříc, pochvaloval si: „Vozili mě na invalidním vozíčku a pořídili mi oblečení, které jsem na sebe i přes zranění dostal“.

Novotného čeká bohužel i další operace, při které mu nohu zpevní šrouby. „Věřím, že pak budu trochu mobilnější,“ doufá představitel oblíbeného padoucha.

S různými zdravotními peripetiemi si už však užil své. V lednu 2022 v rozhovoru pro Super.cz dostal otázku, jestli mu šlo někdy o život. Se smíchem odpověděl:

„Kdo z nás ví, kolikrát mu v životě šlo o život? To se mnohdy ani nedovíme. Nejsem James Bond, aby mi hrozily podobné útoky, ale už dvakrát jsem téměř podlehl. Doktoři si mysleli, že už je konec. Naštěstí nebyl.“

Když mu bylo 37 let, skolil ho akutní zánět slinivky. Bylo to tak vážné, že jeho ženě řekli, ať nepočítá s tím, že by přežil. Podruhé utekl hrobníkovi z lopaty před více než deseti lety, kdy téměř zemřel kvůli klíšťové encefalitidě. Lékaři mu nedávali velké naděje. Bylo mu řečeno, že pokud přežije, tak s těmi nejhoršími následky. Herec tehdy strávil velkou část v nemocnici, část toho dokonce v bezvědomí. Trpěl velkými bolestmi hlavy.

„Diagnostikoval jsem si ji sám. Často trpím na rýmičky a angíny, když na chalupě prostydnu. Čekal jsem tedy zase, až to přejde. Po týdnu jsem se ale ráno probudil a zjistil, že nedám hlavu na prsa.“ Naštěstí jej jeho manželka odvezla do nemocnice včas.

Snad už si svou smůlu se zdravím herec vybral. Přejeme brzké zotavení a ještě spoustu let bez nehod. Diváci se na jeho další působení v Ulici určitě těší, bez Radka Mastného by to prostě nebylo ono.

Zdroje: Ahaonline, Super.cz, Instagram