Olga Menzelová se veřejně pustila do Václava Klause. K jeho výroku na adresu zesnulého Menzela se ostře ohradila

Nedávného pohřbu slavného režiséra Juraje Jakubiska ze zúčastnil také bývalý prezident Václav Klaus. Ten při projevu podle Olgy Menzelové hanobil práci jejího zesnulého manžela Jiřího Menzela. Tentokrát už není ochotna mlčet.

Při svém projevu pronesl nevhodnou poznámku na adresu Jiřího Menzela. Měla to být narážka, že ač Juraj Jakubisko prožil komunismus, jeho díla byla na jiné úrovni než režimní agitky zesnulého Menzela „Kdo hledá zlaté dno“.

Toto vyjádření nenechalo Olgu Menzelovou chladnou a ve své stories na instagramu uvedla následující reakci:

„Někdy není možné mlčet. Na žádost vdovy na pohřbu v chrámu svatého Víta pronesl smuteční projev rodinný přítel Václav Klaus. Vyzdvihl Jakubiska jako režiséra, o němž prý kdosi z režisérů řekl, že mu jeho kolegové (Forman, Chytilová, Schorm, Papoušek, Passer, Juráček, Menzel a další) nesahají ani po kotníky,“ cituje z jejího komentáře web iDnes.

„Škoda, že neřekl, kdo se tak vyjádřil, abychom mohli ocenit váhu jeho slov. Subjektivní hodnocení nepochybně vychází z pozice rodinného přítele a nikoliv filmového historika, ale Václav Klaus by si měl některé informace ověřit. Nahlížet na onu dobu dnešní optikou a kritizovat ji je velmi snadné. Jiří, který mezi roky 1970 až 1973 pracovat nesměl, natočil film Kdo hledá zlaté dno a nikdy nepopíral, že to byl ‚ústupek‘ k tomu, aby dál směl točit. Podobně jako Hynek Bočan směl natočit film o brigádě socialistické práce, Jaromil Jireš o stavbě metra a Věra Chytilová o problémech porodnosti,“ pokračuje v příspěvku Olga Menzelová.

Podle ní Klaus nějak zapomněl, že i Jakubisko dělal ústupky režimu, a nehodlá se k bývalému prezidentovi už více vyjadřovat.

Zdroj: iDnes, žena.aktualně.cz, Instagram