Od úmrtí Freddieho Mercuryho uplynulo 31 let. Legendární zpěvák umíral v bolestech, nemohl vstát z postele a nakonec oslepl!

24. listopadu 1991 Freddie Mercury, vlastním jménem Farrokh Bulsara, umírá ve svém londýnském domě Garden Lodge. V tichosti, v přítomnosti svých blízkých přátel a pouhý jeden den poté, co oficiálně přiznal pravdu o svém zdravotní stavu. Freddie Mercury je dodnes považován za nejlepšího zpěváka historie, který svou image a nebývalým talentem bořil světové bariéry a konvence rockového frontmana.

,,Po velkých spekulacích v tisku chci potvrdit, že jsem byl pozitivně testován na HIV a mám AIDS. Považoval jsem za správné tyto informace utajit, abych ochránil soukromí lidí, které mám rád. Nyní však nastal čas, aby se moji přátelé a fanoušci po celém světě dozvěděli pravdu. Moje soukromí pro mě bylo vždy velmi důležité. Proto jsem známý svým nedostatkem rozhovorů. Pochopte prosím, že v tomto smyslu budu pokračovat,“ začal před jednatřiceti lety své prohlášení pro širokou veřejnost, jak uvádí Dnes24.

Elton John na chvíle strávené u jeho lůžka vzpomíná se slzami v očích. ,,Nemohl vstát z postele, nakonec oslepl, tělo měl pokryté lézemi, ale pořád to byl ten samý Fred.“ Navzdory rozsudku smrti Freddie pracoval, dokud mohl. Kytarista skupiny Queen Brian May si myslí, že i když mu docházely síly, stále věřil, že se stane zázrak. ,,Všichni jsme v to doufali. Ale nikdy jsem ho neviděl zkolabovat,“ řekl. Při nahrávání své labutí písně Mother Love se sotva držel na nohou, ale přesto podal jeden z nejlepších pěveckých výkonů svého života.

Jeho přítel a osobní asistent Peter Freestone, který již několik let žije ve východních Čechách, v rozhovoru pro Deník vzpomíná na chvíle, které předcházely Freddieho poslednímu vydechnutí. ,,Pořád si pamatuji, že to byla neděle. Od rána byl v kómatu. Byl tam lékař a řekl, že nemůžeme nic dělat a že se jeho stav nezlepší. Večer jsme šli Freddieho převléct. Když jsme mu svlékli košili, viděl jsem na jeho hrudi, jak se naposledy nadechl a vydechl. Běželi jsme pro lékaře a ten jen konstatoval, že zemřel. Bylo přesně 18:48. Na tento den a čas nikdy v životě nezapomenu.“

Zdroje: Dnes24, Deník