Oblíbená moderátorka a novinářka Nora Fridrichová nikoho nešikanovala, zní verdikt

Nora Fridrichová, moderátorka pořadu 168 hodin, čelila nepříjemné kauze, kdy čelila obvinění ze šikanování kolegů. V redakci, kde pracuje, prý panovaly osobní neshody. Navíc se k tomu, že Fridrichová se nechová dobře ke svým kolegům, přidal i Marek Wollner, který byl sám obviněn ze sexuálního obtěžování. Jak je vidět, na ČT to prostě vře.

Celý případ došel tak daleko, že jej začala prošetřovat Komise České televize. Ta ale nakonec dospěla k závěru, že Nora Fridrichová nepochybila a své kolegy nešikanovala, napsal Blesk, který se odvolává na slova ředitele ČT, Petra Dvořáka. Byl to právě on, kdo oznámil Radě ČT, že obvinění nebyla shledána opodstatněnými.

„Nora Fridrichová nepůsobí na manažerské úrovni, je kolegům v redakci nadřízena v oblasti redakční jako dramaturgyně pořadu, nikoli v oblasti personálního řízení,“ upřesnil generální ředitel Petr Dvořák. jak napsal web echo24.

„Podnět podal můj kolega Marek Wollner a přijde mi, že se tím trochu snaží eliminovat potíže, kterým momentálně čelí on sám. Pokud by bylo cokoliv šetřeno, tak jsem připravena na veškerou součinnost. Mám naprosto čisté svědomí,“ nechala se slyšet Nora Fririchová, kterou ocitoval Blesk.

Speciální komise se podle webu echo24 shodla na tom, že problémy v redakci vznikaly kvůli tlaku vyvíjeném na její pracovníky, protože jich není v redakci dostatek, a kvůli náročné výrobě.

Ostatně stížnost na chování Fridrichové podal právě Wollner, který už v České televizi nepracuje, právě z důvodů sexuálního obtěžování kolegyň. Wollner po dohodě z práce odešel.

Komise také dospěla k závěru, že možná docházelo k chaotické či pozdní komunikaci uvnitř redakce i pochybením v dramaturgickém vedení, napsal portál echo24, který rovněž uvedl, že „komise jako jedno z nápravných opatření navrhuje nejen personální posílení současné redakce, ale rovněž zajištění zjednodušení řídících procesů a koordinace témat a kapacit uvnitř celé redakce publicistiky,“ jak ocitoval web Petra Dvořáka.

Oblíbená moderátorka a dramaturgyně si může tedy vydechnout. I když má svědomí čisté, je jasné že ji celá kauza nemohla být příjemná. Nora je navíc oblíbená i díky charitě a dobročinnosti, s níž pomáhá zejména svobodným maminkám mimo jiné v rámci projektu Šatník. I zde, podle jejího instagramu, se hledá posila.

Zdroje: Instagram, echo24, Blesk, redakce