Obávaný porotce X Faktoru Simon Cowell přiznal, že měl deprese. Otevřeně mluví o terapii a o tom, jak vyhledal odbornou pomoc

Známý porotce britského X Faktoru a Británie má talent se svěřil, že během pandemie covidu se propadl do depresí a byl nucen vyhledat odbornou pomoc. Nyní otevřeně mluví o pozitivním vlivu terapie na jeho život a doporučuje ji každému, kdo prochází stejnými problémy.

Během pandemie covid se s depresí a pocity úzkosti potýkalo nejspíše mnoho lidí. A tyto problémy se nevyhýbají ani známým tvářím. Simon Cowell se svěřil, že během pandemie se jeho duševní zdraví hodně propadlo. Cítil se zranitelný, ztracený, na dně, trpěl úzkostmi a depresemi a zaplňovaly ho pocity skleslosti.

Rozhodl se tedy vyhledat odbornou pomoc a nyní přiznává, že to je to nejlepší co mohl udělat. Tvrdí, že to z něj udělalo nejen lepšího člověka, ale také otce. V dřívějších dobách byl Simon workoholik, který neměl moc času na rodinu. Nyní už svůj život vidí díky terapii jinak a přehodnotil své priority.

Ocenil také podporu své partnerky Lauren, protože ho v tomto směru velmi podporovala a nedívala se prý na něj skrze prsty.

Simon uvedl, že měl i on dříve předpojaté představy o lidech, kteří na terapii dochází.

 „Vždy se mluvilo o tom, že někdo chodí na terapii a já jsem si vždycky myslel, že jsou všichni dramatičtí nebo přehánějí. Takže jsem to nikdy nebral vážně, mám-li k Vám být upřímný.“ říká Cowell. Změnil ale názor poté, co se během pandemie začal s psychickými problémy potýkat také a zároveň poté, co začal docházet na terapii, píše deník Mirror.

Nyní pomoc psychologa a terapii doporučuje dle svých slov každému a rád mluví o jejím pozitivním přínosu v jeho životě. Tvrdí, že by se lidé za své problémy neměli stydět a zároveň by se neměli stydět požádat o odbornou pomoc.

Simon se nyní cítí skvěle a říká, že je nabitý energií a má do budoucna hodně pracovních, ale také rodinných plánů se svou partnerkou a svým synem Erikem.

Simon Cowell (63) je známý britský herec, filmový, hudební a talentový producent. Českým divákům se do podvědomí zapsal jako obávaný porotce z talentové britské televizní soutěže X Faktor a Británie má talent. Se svou partnerkou Lauren má syna Erika.

Zdroje: Mirror, Wikipedie, Instagram