Nový seriál Eliška a Damián nenechal diváky chladnými. Bizarní video, kde Emma Smetana sundala urostlého chlápka, koluje sociálními sítěmi

Na FTV Prima se objevil zbrusu nový dvanáctidílný seriál, který sliboval skvělou podívanou s dobovými kostýmy a pohádkovým příběhem. Měl se stát podzimním trhákem, místo toho je však terčem kritiky a posměchu. A to si jej v hlavním vysílacím čase v sobotu 2. září 2023 nenechalo ujít 743 tisíc diváků.

Hned v prvním díle jsme byli svědky scény, kdy hlavní hrdinka Eliška svede bitku s dost urostlým týpkem, bývalým manželem pracovnice marmeládovny. Poté vztekle zakřičí a jako křehké dívce se jí povede jedním chmatem svalovce sejmout a ještě na zemi mu uštědří několik ran, aniž by se muž snažil jakkoli bránit. Už tato scéna je jako z pohádky a nemá s realitou nic moc společného. Stejně jako následující záběry, kdy do bitky vstoupí Damián v podání Roberta Urbana. Ten zvolá „Za tebou, ničemo!“ a zaútočí na muže mečem, kopne jej a přetáhne mu triko přes hlavu.

Po odvysílání se okamžitě právě video s touto legendární scénou stálo populární a bylo zveřejněno např. na X (Twitteru) stránce TV Bizár. Není divu, že se na webu ČSFD.cz seriál Eliška a Damián objevil v černých číslech a vysloužil si od diváků pouhých 7 %.

Diváci kritizují nejen nereálné scény a prostředí, ale také chabé herecké výkony.

„Chválím, že Prima dala šanci nehercům. Šetřit se musí. Akorát nevím, jestli by nebylo lepší nic netočit. Ušetřilo by se víc. Těžko rozlišit, jestli je vše vina herců nebo je v tom i režie. Kdyby to viděli Cimrmani, tak by mohli sborově prohlásit „Nemají talent!“ píše například uživatel Jarin69.

A jak se ke kritice postavila sama Emma Smetana, která ztvárnila Elišku?

„S čistým svědomím můžu říct, že jsme do toho dali všichni, před kamerou i za ní, srdce. Přesně jsme věděli, co točíme – za daných zdejších finančních a časových podmínek odlehčený, jednoduchý příběh pro celou rodinu, trochu ozvláštněný dvěma časovými rovinami. Nic víc, nic míň,“ reagovala Smetana pro Blesk.

Seriál vypráví příběh Elišky (Emma Smetana) žijící v současnosti a Damiána (Robert Urban), který pochází z roku 1758. Ten díky elixíru může cestovat časem a zakouká se právě do Elišky. A nebyla by to ten pravý pohádkový příběh, aby nebyl okořeněn zvraty a úskalími, které musí hlavní hrdinové zdolat. Je zde totiž ještě pruská princezna Frederika v podání Anežky Rusevové, se kterou se Damián má zasnoubit. Eliška se zase musí starat o marmeládovnu, kterou zdědila.

V seriálu nechybí ani vycházející hvězda Anna Dvořáková, dcera Barbory Munzarové a Jiřího Dvořáka, o které jsme nedávno psali. Diváci se mohou těšit také na Milana Šteindlera, Michaelu Kuklovou nebo Danu Syslovou.

Zdroje: Blesk.cz, X (Twitter), Denik.cz, ČSFD.cz