Nový politický seriál Sedm schodů k moci: Inspirace ve skutečných příbězích? Nečasovým se to nelíbí!

Pikantní seriál Sedm schodů napsal legendární investigativní novinář Josef Klíma. O čem tato novinka bude?

Prima vysílání tohoto seriálu prozradila na tiskové konferenci. Na obrazovkách se bude objevovat od 8. února, a to konkrétně na Prima+ Originals.

Hlavní postavou je servírka Anna Malá a politik Tomáš Vichr, které ztvární Eva Podzimková (dříve Josefíkové) a Jiří Vyorálek.

„Je to seriál o takové zpočátku lehce naivní holce z venkova. Ta se posléze dostane do Prahy, nechá se zaměstnat v kantýně Poslanecké sněmovny. Politiky nezná, neví, kdo je kdo, ale po chvíli zjišťuje, že by se přes ně mohla dostat hodně vysoko. Šplhá a šplhá, aby se dostala do vrcholných pater politiky, dostane se k ministrovi kultury a následně i premiérovi,“ popsal pro Expres autor příběhu Josef Klíma.

Inspiroval se režisér skutečným příběhem?

Mluví se o tom, jestli se tak trochu Klíma neinspiroval u příběhu Jany Nečasové (dříve Nagyové), kterou dříve Petr Nečas dosadil do čela Úřadu vlády, jelikož byli milenci. Samotným manželům Nečasovým se to nelíbí a Primu konfrontovali, jak prozradil zdroj pro Expres. Ale Klíma inspiraci jejich příběhem odmítá.

„Počkejte si, až uvidíte hlavní hrdinku. Uvidíte, že s paní Nečasovou nemá nic společného. Je to mladá, naivní a nezkušená holka. Mě zajímalo to téma, jak se někteří lidé snaží prodrat do politiky. A mnohokrát se už ukázalo, že přes postel a vztahy je to nejsnazší cesta,“ vysvětluje Expresu Josef Klíma.

Skutečně existuje několik případů, kdy se ženy proslavily svým vztahem s významnými politiky. Například Petra Paroubková v minulosti dokonce vydala o svém příběhu knihu. Ta pojednává právě o tom, jak se „omylem připletla do zákulisí vysoké politiky“.

Klímův příběh také nápadně připomíná Šárku Grossovou, která se se svým manželem politikem ze strany ČSSD Stanislavem Grossem seznámila jako servírka restaurace v Poslanecké sněmovně. A v seriálu hlavní hrdinka pracuje v kantýně sněmovny…

„Příběh paní Grossové neznám osobně, takže ten pro mě předlohou také nebyl. Ale případ, kdy žena pracovala v kantýně sněmovny a odtamtud se dostala do vysokých pater politiky, ojedinělý rozhodně není. V tom seriálu je spousta věcí, které vycházejí ze skutečných kauz,“ komentuje Klíma, jak citoval deník Expres.

Byl i on sám inspirací pro seriál?

Předlohou pro příběh by mohl být i on sám, jelikož se tam objevuje postava novináře, kterého si zahrál Pavel Batěk. Ale i to Klíma vyvrací s tím, že v. příběhu se jedná o bulvárního novináře.

Padla i otázka, zda se Klíma nebál jít s takovou tematikou ven zrovna v době, kdy se řeší, že je málo žen ve vrcholných pozicích. Ten však tvrdí, že na příběhu pracoval mnoho let.

Jal informoval web MediaGuru, kromě nového seriálu Sedm schodů k moci budete na nové streamovací službě Prima+ sledovat i další novinky jako například detektivní seriál Zákony Vlka, kde uvidíte Lindu Rybovou a Stanislava Majera, jak jsme psali v článku.

Zdroj: Expres, MediaGuru