Nezapomenutelné Vánoce s Gottem. Matka Dominiky prozradila jak je trávili

Máma Gottovy nejstarší dcery Dominiky Antonie Zacpalová zavzpomínala, jaké bývaly Vánoce s Karlem Gottem.

Karel Gott se v mládí neplánoval vázat a už vůbec ne ženit, ale osud to nakonec zařídil jinak. Na stará kolena i on měl možnost okusit kouzlo rodinného života, a zjistil, že vlastně i on je rodinný typ. Ale Vánoce jako svátky rodiny si užíval už tehdy před lety, kdy byl ještě v podstatě neusazen a svobodný. Aha, co o něm prozradila matka jeho nejstarší dcery Dominiky Antonia Zacpalová?

Nejstarší, Dominika se narodila, když měl božský Kája ještě „jen“ 34 let. O dceři se dozvěděl až po jejím narození, a zpočátku nebyl vůbec nadšený, proto ji poprvé viděl, když jí bylo několik měsíců. Ale ke cti mu slouží, že se postaral i o holčičku, i o jeho matku a postupně, jak Dominika rostla, se snažil najít si na ni čas. A společné Vánoce nemohly chybět.

Karel Gott si během vánočních svátků svůj čas zarezervoval právě pro své blízké. V době, kdy už měl obě dcery, tedy i mladší Lucii, jeho rodiče už nežili, a tak dívky byly v podstatě jeho jedinou rodinou. A tak Vánoční svátky Karla Gotta patřily jeho dvěma dcerám a jejich matkám. A máma jeho nejstarší dcery Dominiky prozradila, jaké bývaly Vánoce s Karlem.

Na Štědrý den Karel Gott věnoval svůj čas oběma dcerám, a každé dopřál chvíle s ním zvlášť. Nejprve navštívil mladší dceru Lucii a její mámu, někdy během Štědrého dne zašel i za dalšími přáteli a Štědrý večer zakončil právě u Dominiky a její mámy. Ta prozradila také štědrovečerní menu, které připravovala na přání Karla Gotta. Karel miloval kapra na jakýkoli způsob, samozřejmě prim hrál ten klasický smažený. A k tomu mu připravovala bramborový salát, také upravený podle jeho přání. Muselo v něm být hodně vajíček, dost hořčice, málo cibule a okurky. Paní Antonie po večeři Karlovi ještě zabalila i „výslužku“ domů. Karel Gott byl gurmán, takto spolu hodovali na Štěpána. 

Ale Karel Gott si na své dcery a jejich mámy udělal čas i na druhý svátek vánoční, na Štěpána. Tehdy se obě jeho dcery spolu s jejich matkami setkaly právě u paní Antonie a na přání Karla se pekla husa a kachna a k tomu se podávaly dva druhy knedlíků a pilo se pivo. A Karel Gott zvykl přinést také vynikající červené víno.

FOTO Vánoce s Karlem Gottem

Celkově Vánoce s Karlem Gottem nebyly ani tak o dárcích, ty „svým“ ženám neměl problém darovat kdykoli v roce, jelikož byl znám svou štědrostí, ale spíše o těch setkáních a příjemných rozhovorech. Teď jim však zůstaly už jen vzpomínky…