Natáčení seriálu Iveta pokračuje. Ale co Jiří Pomeje (†54)? Ze seriálu Iveta ho úplně vyškrtli. Možná je to dobře, prohlásila Andrea Pomeje

Natáčení třetí a poslední řady seriálu Iveta je v plném proudu. Před dvěma týdny o tom informoval časopis Blesk. Natáčení započalo v budově Městského soudu v Praze. V roce 1999 totiž započal soudní spor mezi Ivetou Bartošovou (†48) a Ladislavem Štaidlem (†75) o opatrovnictví o skoro tříletého Artura. Jejich jediného syna chtěl tehdy do výlučné péče, ale neuspěl.

V roce 2007 se spor rozjel znovu, ale i přes prokazatelné důkazy o tom, že legendární zpěvačka trpěla psychickými problémy a holdovala alkoholu a práškům, soud mu péči o syna nepřiklepl. Odebrán jí byl až v roce 2011. Ohledně této části Ivetina života existuje spousta záznamů, rozhovorů a videí, takže natáčení by mělo být jednoduché.

Jenže režisér Michal Samir přiznává pravý opak. „Dotýkáme se totiž toho nejkřehčího a nejkomplikovanějšího období, kterým si člověk může projít. Navíc většina veřejnosti má jasně ustanoveno, kdo je v tomto příběhu kladný, záporný a kdo za co může,“ svěřil se časopisu Blesk. Fanoušci seriálu a zpěvačky s nelehkým osudem si však mohou všimnout jedné věci. Zatímco už víme, kdo bude hrát Ivetiny osudové muže – Macuru a Rychtáře – o tom, kdo si zahraje Jiřího Pomeje není ani zmínka.

To proto, že se s ním nepočítá. Týdeník Sedmička píše o tom, že Jiřího ze scénáře úplně vynechali. Přitom on byl jejím prvním manželem a v jejím životě sehrál také svou roli. Díky němu rok abstinovala, Artur zůstal v její péči, ale podle Samira jim Jiří zkrátka nepasuje do série. Tu producent Pavel Pásek označil za frašku. Právě on platil velkolepou svatbu Pomejeho a Bartošové na zámku Hluboká a jejich společný život dobře znal. O Samirovi časopisu Blesk řekl, že je to ignorant a neznalec zpěvaččina života.

Týdeník Sedmička se na názor o vyškrtnutí Pomejeho ze série zeptal jeho třetí manželky, Andrey Pomeje. Vyjádřila souhlas s Páskem, s tím že diváky by tahle část Ivetina života jistě velmi zajímala. „Každopádně já seriál nesleduju a netuším, jak moc jsou tam fakta překroucená. Možná je to pro Jirku jen dobře, že tam není. Bůhví, jak by ho vykreslili!“ dodala dýdžejka a maminka desetileté Aničky, Jiřího jediné dcery.

Zdroje: Sedmička, Blesk