Mrazivé detaily nehody Tomáše Holého. Jeho smrt předpověděla věštkyně!

Tomáše Holého znají diváci z mnoha českých a slovenských filmů. Byl bez nadsázky největší dětskou hvězdou 70. let. Jeho úspěšný život však předčasně ukončila tragédie. Herec tragicky zemřel ve věku 21 let při autonehodě. Nejděsivější na tom všem je, že jeho předčasnou smrt předpověděla věštkyně!

Nebýt osudné autonehody, Tomáš Holý by tento rok oslavil 54. narozeniny a na svém kontě by měl nespočet filmových a televizních rolí. Jen za krátkou dobu své dětské kariéry stihl natočit takové kultovní filmy jako Za trnkovým keřem, Pod jezevčí skálou, Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny.

Děsivá zpráva o jeho smrti zasáhla tehdejší Československo pouhých 9 dní před jeho 22. narozeninami. Herec seděl v hospodě poblíž severočeské vesnice Kytlice, když se rozhodl vyzkoušet kamarádovo auto, i přesto, že byl lehce pod vlivem alkoholu. A to ho nakonec stálo život. ,,Oba jsme měli něco k pití, určitě pár piv. Nebo panáky, nevím. Nebyli jsme tak opilí, abychom se potáceli nebo padali. Samozřejmě jsme měli pocit, že jsme v pohodě, ale nebyl to dobrý nápad,“ řekl kamarád Mirek Schlaichert, jak uvádí deník Blesk.

,,Asi jsme jeli rychle. Pak jsme zřejmě narazili do stromu a vletěli do příkopu, kde auto narazilo na takový sráz. Ale to vím jen z pozdější rekonstrukce. Nic z toho si nepamatuji. Když jsem se probral, vyhrabal jsem se z auta a pak se snažil dostat ven i Tomáše. Vůbec to nešlo, byl tam zaseknutý nohama, nijak nereagoval a já ho prostě nemohl dostat ven,“ doplnil dále Mirek, který pak v šoku běžel pro pomoc. Sám nebyl připoután bezpečnostním pásem, což mu paradoxně zachránilo život – náraz ho prohodil čelním sklem a skončil jen s povrchovými zraněními. Tomáš Holý takové štěstí neměl. Měl přiskřípnuté nohy a bezpečnostní pás se mu zařízl do hrudníku. Cestou do nemocnice podlehl masivnímu vnitřnímu krvácení.

Jeho matka byla naprosto šokována a několik dnů po této tragédii potvrdila, že Tomášovu smrt předpověděla sousedka, která se věnovala věštění. Paní Marie vyprávěla, že viděla Tomáše, jak jede na bílém koni, všichni se na něj dívají, ale pak mu spadnou knihy, což mohla být metafora toho, že nedokončil studium. Druhá verze o něm mluvila jako o kometě, která všechny oslní a zhasne, píše deník Pluska. Když se Marie zeptala na vnoučata, žena jí opakovaně odmítla odpovědět s tím, že toho se nikdy nedočká a hovor ukončila.

Zdroje: Blesk, Pluska