Mladá zpěvačka Patricia Janečková (24) promluvila o rakovině. V nemocnici trávila více času než doma

Mladá a nadaná zpěvačka Patricia Janečková (24), která se proslavila už ve svých 12 letech vítězstvím v Talentmanii, si prošla nelehkým obdobím. Před rokem jí totiž byla diagnostikována rakovina prsu. Nyní se rozhodla tuto náročnou dobu reflektovat a prozradila, jak je na tom nyní.

„Přesně před rokem mi byla diagnostikována rakovina. Ten den si pamatuji tak jasně, jako by to bylo včera. Byl krásný slunečný den a já si šla pro výsledky,“ uvedla talentovaná pěvkyně na svém instagramovém účtu.

„Do nemocnice jsem jela s úsměvem na tváři, protože jsem ani na chvíli nemyslela na nic špatného. Ale po pár minutách v ordinaci se mi život obrátil vzhůru nohama. Je to nepopsatelný pocit,“ popsala své první pocity ohledně šokující diagnózy.

Následně ji čekalo něco, co bylo ještě náročnější. Během jednoho roku totiž podstoupila 16 chemoterapií, měsíc ozařování, masektomii, „nespočet injekcí a dalších nepříliš příjemných věcí“, prozradila. Dodala, že někdy v nemocnici trávila více času než doma.

Náročnou léčbu a vše s ní spojené má však už za sebou. Janečková totiž uvedla, že se vyléčila, a dokonce i během chemoterapie zažila hezké chvíle. Odehrála několik představení a získala práci v Národním divadle moravskoslezském.

Její příspěvek spustil v komentářích řadu povzbuzujících projevů a lidé se jí sami přiznávali, že si prošli podobnou či stejnou zkušeností.

Zdroj: Instagram, redakce