Míše Dolinové zemřel přítel. Upřesnila jeho stav. Češi ho dobře znali

Řady českých herců se opět prořídly. Po těžké nemoci odešel na věčnost ve věku 67 let Milan Duchek. O jeho soukromém životě se toho moc neví, v hereckých rolích ho ale mohli vidět diváci ve vícero filmech už od sedmdesátých let, mezi nimi i v legendární komedii Vrchní, prchni (1981). Naposledy se ukázal na obrazovce v roce 2017 v seriálu Modrý kód. V minulosti působil v Divadle Antonína Dvořáka v Příbrami, hostoval ale také v řadě jiných divadel, včetně Prahy.

​Po dlouhé a těžké nemoci zemřel 9. listopadu český herec Milan Duchek, který se narodil 3. října 1956 v Berouně. Potvrdili to pro TN.cz jeho dva kolegové a zároveň přátelé, herci Michaela Dolinová (59) a Ladislav Ondřej (32). „Je to pravda. Milan Duchek byl můj dlouholetý kamarád, kolega z divadla a z představení. Více než 11 let jsme spolu jezdili na různá představení. Byl to dobrý kamarád i člověk,“ uvedl se zármutkem mladý herec Ondřej .

Ještě delší dobu ho znala Michaela Dolinová. „Milý Milane, prožili jsme spolu krásných kamarádských 32 let. Je to neuvěřitelné, děkuji ti za všechno. Za tvé velké kamarádství. Budu na tebe navždy myslet,“ vzkázala mu do nebe jeho kolegyně, se kterou se často setkával během jejich společných vystoupení v divadlech, jako například v divadelní komedii Čarodějky v kuchyni. „On měl vážnou nemoc, opravdu vážnou. A vlastně ji měl dva roky a léčil se na ni,“ vysvětlovala herečka pro TN.cz bez konkrétního udání jeho diagnózy.

Ladislav Ondřej a Michaela Dolinová hráli poté, co se dozvěděli o skonu kolegy, hlavně pro něj. „My jsme právě hráli komedii Trapas nepřežiji! s kolegou Láďou Ondřejem, když jsem dostala zprávu. Tak jsme mu to představení, ve kterém Milan také kdysi dříve hrával, věnovali na dálku. Že to hrajeme pro něj,“ svěřila se herečka. Duchek se objevoval ve filmech většinou v malých rolích, kromě komedie Vrchní, prchni si zahrál například ve filmech a seriálech Pěsti ve tmě (1987), Chlapci a chlapi (1988), Zdivočelá země (1997), Prag (2006), Láska je láska (2012), Americké dopisy (2015), zda seriálové Doktoři z počátků (2013). Věnoval se rád i představením pro děti.