Meghanin kamarád novinář tvrdí, že vystěhování pro ně byla zdrcující rána, Harry a Meghan tvrdí opak

Harry a Meghan jsou s rozhodnutím o vystěhování z Frogmore Cottage smířeni, přestože Meghanin kamarád tvrdí něco jiného. Stalo se tak po zprávách, že se král rozhodl vystěhovat vévodu a vévodkyni ze Sussexu z jejich oficiální rezidence ve Velké Británii, píše deník Daily Mirror.

Meghan Markle a princ Harry jsou prý v pohodě s tím, že je král Charles vyhostil z Frogmore Cottage, přestože je podle novinářů tato zpráva šokovala a zdrtila, jak jsme psali zde.
Stalo se tak po zprávách, že se král rozhodl vystěhovat vévodu a vévodkyni ze Sussexu z jejich oficiální britské rezidence jen několik hodin po vydání Harryho pamětí Spare, kde jsme o tom psali zde.

Kniha odhalila intimní detaily o Harryho rozpadajících se vztazích s rodinou, přičemž král byl údajně rozhořčen tvrzeními, že Camilla je zodpovědná za únik informací do tisku, o čemž jsme se rozepsali v tomto článku.

Meghanin novinářský kamarád Omid Scobie, autor životopisu Meghan a Harryho s názvem Finding Freedom (Hledání svobody), tento týden prohlásil, že oznámení o vystěhování bylo zdrcující ranou, napsal deník Daily Mirror. Zdroj blízký královskému páru však dnes večer prohlásil, že jsou s královským rozhodnutím v pořádku a mají pocit, že pokud se budou muset vystěhovat, tak se odstěhují.

Scobie již dříve citoval přítele páru, který řekl: „Všechno to působí velmi definitivně a jako krutý trest. Jako by je rodina chtěla nadobro vyškrtnout z obrazu.“ Zdroj blízký páru však dnes večer v rozhovoru pro deník The Times popřel, že by byli ohromeni. Novinám řekl, že to berou, že je to tak, jak to je. Nijak se tomu prý nebrání. Uvědomují si, že mají domov v Kalifornii. Mají střechu nad hlavou a byli velmi privilegovaní, že měli druhé bydliště. Prý jim to nevyšlo ve Velké Británii, a to je v pořádku. Zdroj dodal, že svět je z toho zřejmě rozrušený víc než oni a akceptují, že změna byla nevyhnutelná, protože o Charlesovi se vždy vědělo, že chce monarchii oslabit.

Pokud se ukáže, že Harryho a Meghan rozhodnutí přestěhovat je z Frogmoru nebolí tak, jak se dříve uvádělo, vzbuzuje to naději, že se 6. května zúčastní Charlesovy korunovace. Dříve se předpokládalo, že jsou příliš rozrušeni na to, aby se zavázali k účasti na obřadu ve Westminsterském opatství.

Sussexové od odjezdu z Británie v březnu 2020 pobývali na Frogmore Cottage jen několikrát. Scobie již dříve uvedl, že nejméně dva členové královské rodiny byli zděšeni nad vystěhováním. Tvrdil, že to pravděpodobně budou princezna Eugenie a její sestra Beatrice.

Zdroj: Daily Mirror, The Times