MasterChef: Sofi se hájila proti drsným nařknutím diváků a nevyhrála. Konečně vidíme, jaká jsi, vzkázali jí

Mladá finalistka MasterChef Česko 2022 udivila diváky svým taktizováním. Pustili se do ní na Instagramu! Sofie Bednářová asi nečekala, že svým jednáním spustí takovou lavinu nepříjemných komentářů.

Pokud se podíváte na její profil na TV Nova, působí jako kulinářka. Odmaturovala ve Francii, kde měla možnost poznat nejen francouzskou kulturu, ale především kuchyni – to však v MasterChefu příliš neukazuje. Prý ji právě Francie inspiruje k vaření, na což mají zřejmě diváci svůj vlastní názor. Sofi se těšila oblibě, ale po tom, co vybrala Adovi za ingredience k vaření, změnili někteří dost razantně názor.

Sofiin mečoun s borůvkami vyděsil i porotce Přemka Forejta a ten už by měl být zvyklý na ledacos. Jak si s tou spoustou ovoce a rybou měl asi poradit Ado? Byla to od Sofie taktika?

Na jejím Instagramu, i když se k tomu vlastně nevyjadřuje, jí diváci začali ukazovat, co si o ní skutečně myslí. A hezké to rozhodně není.

Ada jsi dobře potopila. Tak se hraje, kurník! No mercy.

Lidi, neměli byste hodnotit, jak je vám který soutěžící sympatický, protože to prostě z TV nepoznáte. Střih dokáže fakt kouzla a divy… Hodnoťte, jak kdo vaří, a Sofie fakt vařit umí… Podívejte se na to, jak je mlaďounká a i přesto má mraky zkušeností a bezva nápadů. Je to borkyně, ať už je jakákoliv..

Nevyzrála, sebestředná osoba.

Dost hnusná a hlavně totálně zbytečná podpásovka ten výběr surovin pro Ada. I tak by se někdo vrátil a tím, že jednomu hráči hodíte klacek pod nohy, jen ukážete váš zákeřný charakter. Ale alespoň lidé poznali vaši odvrácenou stránku. Snad vám to stálo za to.

Sofie se dokonce rozhodla s diváky komunikovat, ale neměla vůbec šanci se obhájit.

Vůbec z vašich reakcí nejsem překvapená. Střih je mocná čarodějka. Nicméně měl Ado spousta surovin citrusy, rybu, asijské omáčky, ovoce, chilli, spousta bylinek (od citrónové trávy po koriandr), zeleninu, rýži, houby shitake, hl. mouku, vejce… Držela jsem se toho, že má rád Asii a rád experimentuje. Ve výzvě, kde byly ryby, udělal jeden z nejlepších svých pokrmů a to ceviche ze syrové ryby, a k tomu salát ze zeleného jablíčka a limetky. Myslela jsem si, že se bude držet podobné „filosofie“. Nechtěla jsem mu „definovat“ pokrm tím, že bych mu dala např. suroviny na domácí těstovinu, česnek, chilli a na udělej „Aglio olio“. Dala jsem mu z mého pohledu bohatý košík, aby měl výběr. Ano, na máslo jsem zapomněla, došlo mi to až mimo spižírnu. Nikde nebylo řečeno, že se musí vařit ze všech surovin. Každopádně chtěli udělat očividně velké drama a tak vy diváci vidíte pouze rybu a pár kousků ovoce. Což mě dost pobavilo, když jsem to viděla v televizi. To je show.

Diváci to však nevidí stejně a na její proslov reagovali silnými slovy:

@sofi_bednarova Sama porota to zhodnotila jako nesmysl. Věřím, že střih dělá hodně, ale z poctivého člověka svini neuděláte, i kdyby to byli mistři střihači. Děláte si to sama svými sobeckými reakcemi. Můžete dobře vařit, ale raději ať to vyhraje někdo, kdo je k tomu ještě čestný a skromný.

Konečně to taky někdo vidí. Je to prostě svin*ký člověk, který lidem hází klacky pod nohy jenom proto, aby byla ve finále. No jo no, je to vážná věc, ale ne zas tak, aby někdo někomu dělal naschvály. Aspoň, že je to v televizi a celý ČR to vidí, jaká je. Osobně si myslím, že ještě jednou udělá takový naschvál, že ji vykopnou.

Co si o kauze „Filosofie v MasterChef“ myslíte vy?

Zdroj: Instagram, TV Nova, redakce